ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Pavla

Pavel ochrnul od pasu dolů, když mu bylo teprve 21 let. Přesto žije aktivně, má manželku a dvě malé děti. Dnes už pětačtyřicetiletý muž se ale neobejde bez kvalitního vozíku na míru. Potřebuje pomoci s jeho pořízením.

foto-(3).jpgPsal se rok 1999 když si Pavel při nehodě na motorce zlomil tři obratle a už se nepostavil na nohy. Zůstal sice upoutaný na vozík, ale nevzdal se. Dosavadní vozík, na kterém Pavel tráví většinu dne, už ovšem dosluhuje. A pořízení nového je i s příspěvkem od pojišťovny nad Pavlovy možnosti.

„Když má člověk vozík místo nohou a sedí a jezdí na něm celý den, potřebuje opravdu lehký a pevný kvalitní vozík,“ vysvětluje Pavel. Takový, který by mu vyhovoval, však vyjde na dvě stě tisíc korun, zatímco pojišťovna přispěje maximálně čtvrtinu. Proto se Pavel s žádostí o pomoc obrátil na Konto Bariéry.

„Plno lidí si možná řekne, proč tak drahý vozík potřebuje? Jsem na vozíku upoután již 24 let a vím, co přesně potřebuji - lehký a pevný kvalitní vozík. Jsem aktivní člověk, co jezdí opravdu hodně na vozíku a bohužel musím kolikrát překonávat schody a kočičí hlavy - kostky, což na vozíku časem nechá šrámy. A nakládat víckrát za den vozík do auta a zase ven? To je také opravdu znát každá váha navíc. A bohužel pořád je kolem nás spousta bariér, i když se postupně situace zlepšuje,“ vysvětluje Pavel.

Za jakýkoliv příspěvek na nový vozík, který by mu umožnil dát žít aktivně,  vám Pavel předem velmi děkuje!

Jdu na to