ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro reprezentantku Vendulu

Vendule je 23 let, studuje obor ergoterapie na Západočeské univerzitě v Plzni a zároveň je českou reprezentantkou v paraplavání.  Potřebuje zdravotní mechanický vozík.
 

renditionDownload.jpg

Vendula se narodila  jako zdravé dítě, v sedmi měsících ale lékaři objevili vrozenou vadu v oblasti bederní páteře.  Operovali ji, ale důsledkem operace byla necitlivost dolních končetin.

Ve dvou letech ji maminka přivedla na plavání, které měla doporučené v rámci rehabilitace.
"I když se mi to na začátku vůbec nelíbilo, mamka odolala a pokračovala. Dnes jsem jí za to vděčná," říká Vendula, pro níž se plavání časem stalo náplní života.

2-(1).jpg


Od roku 2013 se pravidelně účastní mezinárodních závodů.  K jejím největším úspěchům patří dvě finálové účasti na Paralympijských hrách v roce 2016 a zisk dvou stříbrných a jedné bronzové medaile z Mistrovství Evropy 2016 a 2018.

Letos se chystá především na Paralympijské hry v Tokiu. V rámci přípravy se věnuje posilování a v zimě běžkování, což v létě mění za in-line kolečka. Vše samozřejmě v sedu pouze za pomoci trupu a rukou.

Mimo svět sportu je Vendula také studentkou. Studuje obor ergoterapie na Fakultě zdravotnických studií na Západočeské univerzitě v Plzni. Je ve třetím ročníku bakalářského studia, ale studium si kvůli přípravě na paralympiádu prodloužila. Příští rok by po státních závěrečných zkouškách ráda pokračovala na magisterském studiu.

Vendula toho dokáže opravdu hodně. S něčím ale potřebuje pomoc - a teď to bylo pořízení zdravotního mechanického vozíku Ultina. Mockrát děkujeme, že se to podařilo, a Vendule přejeme mnoho úspěchů a radosti na paralympiádě v Tokiu.

 

Jdu na to