ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Tomáše P.

Tomáš trpí vzácným, dědičným nevyléčitelným onemocněním a potřebuje nový vozík s přídavným elektrickým pohonem. Ve čtrnácti letech mu lékaři diagnostikovali Friedreichovu ataxii. Nevyléčitelné, progresivní onemocnění, které způsobuje degeneraci nervové tkáně v oblasti mozečku,  způsobuje horší koordinaci pohybů, poruchy citlivosti, zhoršení rovnováhy a srozumitelnosti řeči. Od svých devatenácti let se pohybuje jen pomocí mechanického vozíku.
Tomáš je pozitivní, aktivní člověk, milovník umění a krásných žen. Mimo jiné aktivně propaguje sexuální asistenci v ČR a otevřeně komunikuje o sexualitě lidí s postižením. Vystupoval v dokumentu Dagmar Smržové "Miluj mě, jestli to dokážeš", který mapuje vznik této služby v ČR. V roce 2018 byl za svou činnost nominovaný na Cenu Olgy Havlové.
Vzhledem k jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, chuti a potřebě zůstat co nejdéle aktivní a co nejvíce nezávislý na dopomoci druhé osoby, potřebuje nový a kvalitnější invalidní vozík s přídavným elektrickým pohonem. Tyto kompenzační pomůcky mu do jeho života přinesou více svobodu a nezávislosti nejen při jízdě na delší vzdálenosti a při pohybu v kopcovitém terénu.
 

Fotogalerie

Jdu na to