ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík s přídavným pohonem pro Marušku


Sbírka byla úspěšně ukončena.
Děkujeme všem dárcům,  především pak České basketbalové federaci a Kooperativě NBL, které díky projektu BEZ FAULU pomohli Marušce částkou 166 tisíc korun.

Jmenuji se Marie, je mi 47, žiji a pracuji v Jihlavě. Důležitým mezníkem v mém životě byl rok 2009, kdy jsem při drezúrním výcviku doslova vyletěla ze sedla koně, zády na hranu betonového sloupu. Poraněním 12. hrudního obratle a čtyř bederních však diagnóza nekončila, krátce po pádu se k poraněné páteři přidružila i akutní klíšťová encefalitida a s ní ztráta funkčnosti levé poloviny těla. Téměř rok jsem strávila v nemocnicích a rehabilitačních zařízeních.
Ač se to zpočátku zdálo nemožné, podařilo se mi vrátit se ke své původní profesi zdravotní sestřičky - nyní na čtyřech kolech v Krajské nemocnici v Jihlavě. Absolvovala jsem také studium v České asociaci paraplegiků a stala se peer mentorkou.  S velkou pokorou a úctou provázím čerstvé vozíčkáře a jejich blízké novou životní situací..
O své práci peer mentorky a nové službě pro vozíčkáře jsem několikrát hovořila v Českém rozhlase. Rozhovor si můžete přečíst i poslechnout ZDE.
V roce 2016 a 2017 jsem se účastnila televizního pořadu „StarDance“ a „Hvězdy tančí pro Paraple“.  Setkání s lidmi během příprav v průběhu natáčení, ať už mediálně známými nebo těmi za kamerou jsou opravdu exkluzivním zážitkem na celý život! Nakonec jsem nejvíce obdařena byla já sama.  Od té doby totiž s velkou vděčností úzce spolupracuji s hlavním choreografem a tanečníkem Janem Onderem a pravidelně vystupuji na různých veřejných akcích. 

Kromě tancování a práce sestřičky také velmi ráda zpívám v Jihlavském pěveckém sboru Melodie.  Hudba a tanec jsou mi lékem na všechny neduhy. 
Všechno, co mi život dal i vzal je pro mne velkou zkušeností, inspirací i motivací, kterou s pokorou předávám dál.
Není pro mě lehké psát tento dopis, protože vím, že těch, kteří pomoc potřebují je opravdu mnoho. Denně jsem toho svědkem při své práci. I pro nezdolného optimistu je život s vozíkem někdy náročný. Aktuálně bych potřebovala nový mechanický vozík.  Již dva roky mi odborníci doporučují, abych si pořídila kvůli zdravotním problémům také přídavný pohon.

S úctou a vděčností
Marie, co má o nějaké to kolečko navíc... :)
 

Fotogalerie

Jdu na to