ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Židlička pro Ríšu

První týdny Ríšova života byly velmi těžké. Prodělal silné krvácení do mozku, museli mu odsávat mozkomíšní mok, poté mu byla diagnostikovaná spastická forma dětské mozkové obrny – kvadruparetická triparéza. Velmi záhy začal rehabilitovat, ale ve svých dvou letech neudrží ještě dobře hlavičku a to brzdí i jeho další vývoj. Je to ale šikovný kluk, jeho nožičky nezůstanou chvíli v klidu, snaží se lézt, strašně rád by se sám postavil…

IMG-20211021-WA0041.jpgIMG_20210816_131215-(5).jpg


Ríša pravidelně dochází na fyzioterapie, maminka s ním dennodenně cvičí. Každý, i nepatrný pokrok, se počítá. Když se poprvé sám přetočil na bok, sáhnul po hračce, bylo to pro rodiče velmi povzbuzující. Bohužel však přišel i první epileptický záchvat. Překonat všechna úskalí pomáhá rodičům Ríšův každodenní úsměv na tváři. „Je velký mazel a směje se od rána do večera, jen při rehabilitacích a cvičení ho občas přemůže pláč,“ říká maminka. Stačí mu ale pustit na mobilu video s jeho oblíbenou písničkou „Skákal pes přes oves“ a usměvavý kluk je zase zpátky a cvičí se dál.
„Když vezmu Ríšu do náruče, začne ve vzduchu cupitat nožičkama. Tak moc by se chtěl postavit a rozejít se … zatím jsme se naučili přetáčet na bok. I to byla velká radost," říká Ríšova maminka.
IMG_20210404_183253.jpgK tomu by mu měla pomáhat i židlička, v níž tráví většinu času. Ta, kterou má doma, je však už nevyhovující. Při pobytu v rehabilitačním centru mohli rodiče nedávno s Ríšou vyzkoušet polohovací dynamickou sedačku X Panda, která mu umožnila správný posed a opěrky udržely také hlavičku. Má to ale jediný háček, židlička stojí přes 80 tisíc korun. Pro mladou rodinu je to příliš. Všechny rehabilitace i pomůcky, které Ríša potřebuje, jsou velmi nákladné, a ne všechny hradí pojišťovna.


Proto bychom chtěli chlapci na židličku přispět. Milí přátelé, přidejte se k nám! Dejme Ríšovi šanci, že se mu jednou podaří postavit na nohy.

Za Vaši pomoc děkujeme!

Blesková sbírka
Peníze pro Ríšu se vybraly za pouhých pět hodin. Moc za Vaši pomoc děkujeme! 
Přebytek sbírky pomůže ke speciální židličce devítiletému Péťovi, kterému změnila život těžká autonehoda.  Ještě jednou děkujeme. 

Fotogalerie

Jdu na to