ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Lindu

Linda je patnáctiletá slečna s duší dítěte. Miluje hudbu, operu dokáže poslouchat celé hodiny, sama hraje na klavír… Osud jí ale do života rozdal ty nejhorší karty – autismus s psychomotorickou retardací. Diagnóza tvrdě zasáhla celou rodinu, a tak dnes Linda žije sama s maminkou a mladší sestrou. Není to vůbec snadné, každý větší výdaj navíc je pro ně nemyslitelný. Teď přitom rodina nutně potřebuje nový automobil, kterým by maminka vozila Lindu k lékařům a na rehabilitace. Cestování hromadnou dopravou je totiž s dívčinou diagnózou nemyslitelné. 

linda1.jpg„Linda se narodila v dubnu 2007 jako zcela zdravé dítko. Až před druhým rokem nastaly zdravotní potíže, které zprvu vypadaly jako reakce na očkování,“ vzpomíná maminka. Následovala četná a hlavně vleklá vyšetření, zkoumání ze stran všech odbornými lékaři. Konečný verdikt přišel v době, kdy Lindina maminka čekala druhé miminko, dnes už dvanáctiletou Ellu, a zacloumal celou rodinou. Lékaři Lindě diagnostikovali autismus s psychomotorickou retardací. Dnes žije maminka s oběma dcerkami sama. Otec není s rodinou v kontaktu.

Linda má diagnostikováno kombinované postižení ve čtvrtém stupni závislosti, které jí způsobuje řadu omezení. Autismus s psychomotorickou retardací, mentální retardací, vývojová dysfázie, ADHD. Dále také těžká myofunkční porucha, chabý svalový korzet, skolióza. Hypotonie svalová a trupová. Kloubní laxita. Linda i její setra jsou také na dlouhodobé imunologické léčbě, obě mají bezlepkovou a bezmléčnou dietu.

linda2.jpgAutomobil je pro rodinu nutností. Přeprava veřejnou hromadnou dopravou je s Lindinou diagnózou autismu nemožná. „A i kvůli oslabené buněčné imunitě nemůže cestovat MHD,“ vysvětluje maminka. Dívka se vzdělává v domácím prostředí. Maminka potřebuje vůz, aby mohla Lindu vozit k lékařům, do lázní... a potřebují s sebou vozit také různé kompenzační pomůcky. Několikrát týdně jezdí Linda s maminkou na terapie a rehabilitace. Jenže starý vůz už rodině dosluhuje, jeho opravy jsou nákladné a pro maminku je pořízení nového auta tak trochu sci-fi, i když je pro ně nepostradatelné. S dcerkami žije jen z dávek sociálního minima, kvůli péči o Lindu nemůže do zaměstnání. Proto se jí Konto Bariéry rozhodlo pomoct. 

 

Linda miluje hudbu

Linda je i přes všechna omezení a nepřízeň osudu šťastná a milá dívka. Miluje hudbu celým svým srdíčkem, vstává s ní i uléhá. Celé hodiny dokáže poslouchat vážnou hudbu a operu. Hraje na klavír, to je její láska. Naučila se hrát sama podle poslechu, má absolutní sluch. Hra na klavír jí při její diagnóze velmi pomáhá a uklidňuje ji. Má také velmi ráda kreslené pohádky, čtení pohádek a divadlo.Nadaná je i Lindina sestra Ella a maminka obě dívky v lásce k umění podporuje, snaží se, aby měly hezké dětství. Pomůžete jí? Za jakýkoliv příspěvek na nový automobil vám rodina předem děkuje!

linda3.jpg

Pomozte s námi Lindě, Elle a jejich mamince, aby měly alespoň o trochu snazší život. Děkujeme!

Jdu na to