ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Veroniku

VYBRÁNO
0 Kč
559 222 Kč
600 000 Kč
CHCI POMOCI

 Odmalička závodila na lyžích a chtěla se měřit s nejlepšími. Velký sen ale Veronice překazil úraz, když jí bylo teprve dvanáct let. Při tréninku vylétla z trati, ochrnula a místo na lyžích se musela učit žít na vozíku. Teď je Veronice dvacet let, úspěšně odmaturovala a ráda by se osamostatnila. Pomohlo by jí, kdyby měla vlastní auto.

Veronika_F_titulni.jpegVeronika jako dítě ráda sportovala a lyžování ji bavilo ze všeho nejvíc. „Koníček přerostl v lásku a začala jsem lyžovat závodně. Můj dětský sen byl závodit s těmi nejlepšími a reprezentovat naši zemi,“ vypráví dnes už dvacetiletá mladá žena.

Vše se ale změnilo v listopadu 2015, kdy byla Veronika na soustředění v Rakousku a připravovala se na sezonu. „Při posledním sjezdu z kopce jsem v důsledku nečekaného zhoršení počasí a špatné viditelnosti vyjela z trati a narazila do dřevěného sloupku na okraji sjezdovky,“ vzpomíná.
 
"Lékařská zpráva mluvila jasně - s největší pravděpodobností už nebudu chodit. Byla to pro mě a pro mé okolí rána, ale rozhodla jsem se to nevzdat a bojovat," říká Veronika. 
Při pádu si vážně poranila páteř, plíci, zlomila ruku a utrpěla otřes mozku. Přímo ze svahu letěla na specializovanou kliniku, kde ji lékaři páteř a zlomenou ruku čtyři hodiny operovali. „Po probuzení z umělého spánku jsem nechápala, proč necítím dvě třetiny svého těla. Myslela jsem si, že necitlivost je důsledkem operace a brzy vše bude jako dříve,“ říká Veronika. Opak byl ale pravdou. „Po pár dnech jsem se od psycholožky dozvěděla zdrcující zprávu. Mícha byla vážně poškozena a budu muset být na vozíčku,“ dodává.

Veronika_F-(3).jpg
 
Pro dvanáctiletou dívku i její rodiče to byla obrovská rána. Veronika se ale rozhodla to nevzdat. „Od té chvíle začal můj největší životní závod. Denně rehabilituji a dřu na sobě, abych nebyla tolik závislá na pomoci druhých,“ líčí Veronika. A daří se jí to. Letos úspěšně odmaturovala na ekonomickém lyceu a začíná další, pracovní etapu svého života. Aby se mohla osamostatnit, pomohlo by jí vlastní auto. S jeho pořízením ale potřebuje pomoci. „Touto cestou bych ráda požádala o finanční pomoc a všem laskavým lidem, kteří se mě rozhodli podpořit na mé cestě, mockrát děkuji,“ říká Veronika.

Veronika_F-(4).jpgVeronika_F-(5).jpg
 

Děkujeme, že s Kontem Bariéry Veronice pomůžete!


Fotogalerie

Jdu na to