ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Elektrohandbike pro Aleše

VYBRÁNO
0 Kč
142 186 Kč
200 000 Kč
CHCI POMOCI

Na Aleše spadl nešťastnou náhodou strom, když mu bylo teprve 25 let. Úraz ho upoutal na vozík, nesebral mu ale chuť žít. Cestovatel a dobrodruh, nadšený fotograf, milující manžel a táta tří dcer má navzdory svému handicapu elánu na rozdávání a skutečně ho také rozdává. Jako zkušený vozíčkář pomáhá v návratu do života lidem, kteří jsou po úrazu páteře teprve krátce. Mapuje také bezbariérové trasy… Nový handbike pomůže Alešovi aktivně trávit volný čas a při tom posilovat tělo. Děkujeme, že mu speciální kolo společně s námi pomůžete získat.

218100980_10209070679159548_1856767607584201662_n-jpg-1200x675.jpg

„Byl jsem ve špatnou chvíli na špatném místě,“ vzpomíná dnes 48letý Aleš na okolnosti úrazu, při kterém utrpěl poranění míchy a páteře a už se nepostavil na nohy. V roce 2000 na něj spadl v parku strom. Rodák ze severočeského Děčína se však s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně poprat. A svůj další život zasvětil tomu, aby se líp žilo i dalším lidem s podobným handicapem. „S kolegy Peer mentory z České asociace paraplegiků doprovázím lidi krátce po úrazu, pomáhám jim přijmout novou životní situaci a ukazuji jim, že se dá plnohodnotně žít i s handicapem,“ popisuje Aleš.
 
Za klienty dojíždí zejména do Ústeckého a Karlovarského kraje, ale výjimkou nejsou ani jiné části republiky. Poradit dokáže s výběrem vozíku, úpravou bydlení, vyřízením nejrůznějších příspěvků i zdravotními komplikacemi. „Ze své zkušenosti vím, že když se chce, tak to jde. Společně to dáme,“ motivuje Aleš možné zájemce o sociální službu peer mentoringu v propagačním videu.

Ales-C-s-rodinou-(1).jpg
 
Společně s manželkou žije v bezbariérovém bytě a vychovávají tři dcery. Profesně se věnuje grafice a fotografii, zaměstnává ho chráněná dílna Tiskograf a grafické studio Studio Maglen. „A protože nevydržím sedět nad stolem celý den a potřebuji pohyb venku, aktivně mapuji přístupnost okolní přírody i městského prostředí v Děčíně a se spolkem Disway další turisticky zajímavé cíle a trasy po celé České republice,“ popisuje Aleš. Mapování a odstraňování bariér je kromě aktuálních témat města Děčína jeho hlavní náplní jako člena sociální a zdravotní komise. Je také autorem brožury České Švýcarsko bezbariérové.

Za své úsilí o odstraňování bariér dostal Aleš i několik ocenění. Speciální cenu European Destination of Excellence za zmapování bezbariérových stezek v Českém Švýcarsku či cenu Ď 2016 města Děčín. „Naplňuje mě, že má práce pomáhá a je prospěšná pro jiné lidi,“ říká.

PA160014.jpg
 
Teď ale potřebuje pomoci i on sám, a to s pořízením speciálního kola s motorem. „Přestože si nerad říkám o pomoc, nyní si dovoluji vás o ni požádat při financování elektrohandbiku. Toto speciální kolo je pro mě kompenzační pomůcka, díky které mohu žít aktivní život, udržovat se v kondici a smysluplně naplnit svůj volný čas,“ říká Aleš. Handbike, který si vybral, má navíc vzadu konstrukci, na kterou bude moci naložit svůj civilní vozík, a vyrazit tak i na větší výlety. „V příštím roce bych s tímto handbikem rád podnikl několikaměsíční expedici přes Evropu a do některých postsovětských republik,“ dodává.
 
Cena elektrohandbiku se šplhá k 250 tisícům korun, a tak bude Aleš rád za jakýkoliv příspěvek, který mu s jeho pořízením pomůže. Děkujeme, že se k nám přidáte!

Fotogalerie

Jdu na to