ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová noha pro Adama

adam_nahled-2-(1).jpgAdam (21) se narodil s vrozenou vývojovou vadou třech končetin. Chybí mu několik prstů, jiné jsou deformované stejně jako kotník na pravé noze. Nejvíce byla ovšem zasažena levá noha, na které existuje pouze minimální stehenní kost a končí ve výšce kolene.

I tak k Adamově životu neodmyslitelně patří sport. Od malička plave, hraje florbal, volejbal a nedávno začal i s basketbalem na vozíku. Sport je pro něj nejen zábava ale i seberealizace, snaží se v něm být co nejlepší.

Obrovským posunem a zároveň novým impulsem pro něj byla zkušenost z minulého léta v Berlíně. Vyzkoušel si běžeckou protézu a zároveň trénoval pod vedením zkušeného atleta při Mistrovství Evropy v atletice.
„Takový pocit rychlosti a odrazu z levé nohy jako s protézou jsem ještě nikdy předtím nezažil. Navíc jsem na sobě cítil, jak velký pokrok se mi podařilo udělat,“ říká Adam.
Adam k chůzi využívá bionickou protézu. Ta mu toho umožňuje zvládat opravdu hodně. Chůze po nerovném terénu, ze schodů nebo v různé obuvi tak není velkou překážkou. Protéza je však stavěná spíše na každodenní zátěž, nikoliv jako sportovní pomůcka a pro běhání je naprosto nevhodná.  

Jeho snem je pořídit si běžeckou protézu, abych mohl sportovat ještě více než dosud a objevovat nepoznané zážitky. 

Fotogalerie

Jdu na to