ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Miloše

Vánoční sbírka, kterou pořádá redakce iDnes.cz již pomohla Natálce, teď pomáhá Milošovi. Tradičně s Kontem Bariéry spolupracuje také Nadace Agrofert. Děkujeme.

Miloš (17 let) se narodil s vrozenou vadou  - chybí mu rameno, loket a kousek předloktí.

Jeho maminka nám napsala: "Ještě dnes, když zavzpomínám na chvíli, kdy se Miloš narodil, cítím tu beznaděj, možná i pocit křivdy. V ten den, kdy radost střídala pláč a pláč radost, jsem věděla, že budeme bojovat a že to zvládneme. Už od mala šel do všeho po hlavě. Měl a má tolik elánu a energie, že si člověk málokdy uvědomil, že mu něco chybí. Ty chvíle samozřejmě přicházejí s životem. Ať už šlo o nekonečné vysvětlování, tak zvládání manuálních výkonů. 

Vychovávali jsme ho od mala k soběstačnosti. Nespočetněkrát jsme zatínali zuby, učili se všichni trpělivosti, nechávali ho dělat věci tak, aby je zvládl sám. Jeho paličatost se v takových chvílích stávala předností. Všem nám ukázal, co všechno dokáže. Zavazování tkaniček, oblékání, psaní na klávesnici, ovládání herních konzolí, pádlování, jízda na kole .... Miloš je neskutečný živel s osobitým kouzlem, který si užívá života naplno. Jeho celoživotní láskou je sport.  V šesté třídě se do branky dostal díky florbalovému klubu v Milevsku. I díky skvělé partě kluků, dnes chytá v lize juniorů. Několik let dělá o prázdninách pomocného trenéra u příměstských táborů. Letos začal s trénováním malých florbalistů. Skoro každá máma chce pro děti to nej…..nej... A vím také to, že by tato ruka byla pro něj nejen velkou pomocnicí, ale zároveň i obrovskou výzvou a splněním velkého snu. Tuto šanci bych zároveň přála všem dětem, které si něčím podobným prochází."
maminka Petra


Fotogalerie

Jdu na to