ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Pomoc pro Renatu

VYBRÁNO
0 Kč
122 518 Kč
250 000 Kč
CHCI POMOCI

Život teprve čtyřiatřicetileté Renaty navždy změnila meningokoková infekce. Zákeřná nemoc ji připravila o nohy a zničila jí ledviny. Renata se přesto s těžkým osudem dokázala poprat a i s protézami žila aktivně. Jenže nedávno přišla další rána. Renatu postihla cévní mozková příhoda, po které ochrnula na půl těla a přestala mluvit.  Už rok se všechno učí znovu, stát, chodit i komunikovat. Navzdory intenzivním rehabilitacím, na které jsme jí společně přispěli, se teď bohužel neobejde bez vozíku. Rádi bychom jí proto spolu s vámi pomohli také s jeho pořízením. Lehký a skladný vozík, který by Renata s maminkou zvládly naložit třeba i do auta, totiž vyjde na 150 tisíc korun. A další finance bude potřebovat na zařízení bezbariérového bytu. Děkujeme, že Renatu s Kontem Bariéry znovu podpoříte!

Renata-se-sestrou-Editou_nahled.jpeg
Renata se svou sestrou Editou. 

Když se Renatě v roce 2017 udělalo špatně, nejdřív si myslela, že má obyčejnou chřipku. Pak ale přestala cítit nohy a nakonec strávila rok v nemocnici. Kvůli rozsáhlé meningokokové infekci jí lékaři museli amputovat obě nohy pod koleny. Podstoupila také transplantaci ledvin. „Myslela jsem si, že vše končí, ale nechtěla jsem se s tím smířit,“ vzpomínala později Renata. I s protézami obou nohou se dokázala vrátit do života. Pomohlo jí tehdy i Konto Bariéry. Díky úspěšné sbírce si Renata mohla pořídit mimo jiné kvalitní protézy. S těmi zvládala i tréninky boxu, hokejbal nebo ježdění na čtyřkolkách. Získala také práci v chráněné dílně a osamostatnila se.

Renata-na-rhb.jpgV prosinci 2022 však Renata zničehonic zkolabovala ve svém bytě, kde ji ležící na zemi našla až rodina. „Lékaři Renatě diagnostikovali subakutní cévní mozkovou příhodu, ochrnutí na celou pravou část těla a globální afázii, tedy ztrátu řeči,“ popisuje její maminka Mirka. Od té doby Renata opět bojuje o alespoň trochu normální život. Intenzivně rehabilituje, znovu se učí běžné denní činnosti a navštěvuje logopedii. Získat peníze na nákladné rehabilitace jí loni pomohla další úspěšná sbírka Konta Bariéry, jenže se ukázalo, že se stav Renaty jen tak rychle nezlepší.

Renata zůstala odkázaná na vozík. Jenže ten, který má doma, už jí nestačí, a tak by potřebovala pomoci s pořízením nového. Lehký vozík na míru jejím potřebám nicméně vyjde na 150 tisíc korun, a to je pro Renatu i její maminku, která se o nemocnou dceru stará, nad jejich síly. „Renča má invalidní důchod 6 500 korun, s tím je opravdu těžké vyjít. Máme teď problém pro ni zajistit i stravování, protože sama si jednou rukou neuvaří a navíc kvůli transplantované ledvině má i v jídle určitá omezení,“ říká paní Mirka. S dcerou je také čeká zařizování bezbariérového bytu, do kterého by se Renata měla v brzké době časem ráda přestěhovala, aby znovu mohla žít co nejvíc nezávislý život.  „Sehnat toho budeme muset hodně, třeba nízké skříně, do kterých dosáhne pro věci i z vozíku, jinak nemůže být samostatná,“ dodává.   

Rádi bychom proto Renatě spolu s vámi ještě jednou pomohli. Děkujeme, že se k nám přidáte!  


Fotogalerie

Jdu na to