ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sluchadla pro Anetu

Jedenadvacetileté Anetě ve čtyřech letech diagnostikovali těžkou oboustrannou sluchovou vadu. Díky své cílevědomosti, podpoře rodičů a blízkého okolí dnes studuje na lékařské fakultě. Aby lépe porozuměla přednáškám a mohla se více začlenit do života svých vrstevníků, potřebovala by nová, technologicky vyspělá sluchadla.

Aneta-podekovani.JPGPoděkování od Anety
"Chtěla bych Vaší organizaci poděkovat za rychlou spolupráci, další velké srdečné díky patří všem dárcům, kteří se podíleli na poskytnutí finanční částky pro uhrazení nových kompenzačních pomůcek - naslouchadel, které jsou pro mě nezbytné v začlenění mezi svými vrstevníky i ve studiu. Vážím si velmi Vaší pomoci a velmi moc Vám děkuji."
 
Aneta_diplom.jpgOboustrannou těžkou sluchovou vadu diagnostikovali Anetě na základě BERA vyšetření. Po dalších foniatrických vyšetřeních se těžké sluchové postižení na úrovni praktické hluchoty potvrdilo. „Jde o vrozenou genetickou vadu, protože můj tatínek i oba prarodiče z otcovy strany mají stejné postižení,“ dodává Aneta.

Po šesti letech na základní škole pro neslyšící přešla Aneta na běžnou školu, trochu s obavami, nevěděla, co ji na škole čeká, obávala se šikany. Díky velké podpoře rodičů, učitelů, ale i pochopení spolužáků to zvládla. „Zvyknout si na rychlou konverzaci, prosadit své názory mezi slyšícími spolužáky bylo ale náročné,“ vzpomíná Aneta. 

Dnes i díky své cílevědomosti a ctižádosti studuje na lékařskou fakultě. „Od dětství bylo mým snem pomáhat lidem, proto mě lákala jakákoliv profese ve zdravotnickém zařízení, kvůli komunikační bariéře jsem si zvolila obor laboratorní diagnostiky.“

„Často je pro mě těžké rozlišit i zvuky kolem, nevím, jestli mi hrozí nebezpečí, nebo ne,“ říká Aneta. Nedílnou součástí Anetina života je i sport. Běhá, bruslí, lyžuje, hraje badminton, vyráží s přáteli na túry. Ráda čte, čtením si rozšiřuje slovní zásobu, a jak sama říká, podněcuje tím i svou bujnou fantazii. O prázdninách pak vyráží na tábory, kde pomáhá jako instruktorka nebo zdravotnice.

Ve škole, při sportu i v kruhu svých blízkých a přátel se ale každý den musí vyrovnávat se svým handicapem. „Když si povídám s kamarádkou v rušném prostředí, nerozumím jí. Nebo když někam přijdu později, pochopím až za delší dobu, o čem je řeč, jenže oni už zase mluví o něčem jiném. Často je pro mě těžké rozlišit i zvuky kolem, nevím, jestli mi hrozí nebezpečí, nebo ne...“

IMG_2448.jpgKe studiu, ale i ke všem svým aktivitám, by Aneta potřebovala nová, technologicky vyspělá sluchadla. Ta stávající má už šest let, jsou vybavená starší technologií a především během přednášek v aule jsou nevyhovující. Foniatr jí doporučil nový typ naslouchadel OMNIA ReSound, která by jí v hlučném prostředí zajistila lepší srozumitelnost a zachovala i přirozeně znějící vlastní hlas. Další výhodou je i to, že se dají nabíjet a vydrží funkční celý den. 

Pořizovací cena takových sluchadel je ale velmi nákladná a pojišťovna hradí jen zlomek. Aneta musí ze svých prostředků uhradit bezmála 58 tisíc korun, to je pro mladou studentku příliš vysoká částka. Proto bychom Anetě rádi na kvalitnější sluchadla přispěli a budeme moc rádi, když se k nám přidáte.

Za všechny příspěvky vám Aneta moc děkuje!


Fotogalerie

Jdu na to