ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Run and Help

Komu jste pomohli


​Run and Help 2023

Terka,-Domca-a-David-(1).jpg

Devátý ročník projektu Run and Help Konta Bariéry vynesl přes 800 tisíc korun na pomoc lidem s handicapem. Zapojily se do něj a dobrovolným startovným přispěly tisíce dospělých a dětí z celého Česka. Konto Bariéry z výtěžku pomohlo získat hned několika mladým lidem sportovní protézu ruky. Tváří devátého ročníku se stal jedenáctiletý Dominik (na fotce uprostřed), který se narodil bez části levé ruky a přál si sportovní protézu na kolo. Bez ruky nemůže pořádně chytit řídítka a bolí ho při jízdě záda.  Sen se mu splnil a se sportovní protézou už vyráží na cyklovýlety s bratry a rodiči. Kromě Domči dostali sportovní protézu třeba také paraatletka Tereza a student David, oba ji využijí na tréninky do fitka. Někde si vlastního příjemce vybrali i samotní účastníci Run and Help, podpořili tak třeba handicapovaného spolužáka, nebo kolegu.

Run and Help 2022

Sportovci, školy, organizace i jednotlivci v osmém ročníku Run and Help přispěli sedmnáctileté Dáše s pořízením bionické protézy. Dáše se v první třídě změnil život k nepoznání. Prakticky úplnou náhodou jí lékaři objevili osteosarkom v oblasti kolene. Dáša podstoupila chemoterapii, ale ani přes vešekerou snahu zdravotníků se nepodařilo nohu zachránit. Byla nutná amputace.

Dáša mnoho let zápasila s averzí k protéze, teď svůj postoj přehodnotila a je rozhodnutá se zařadit zpátky do života a užívat si ho, jak jen to bude možné. Přála si novou bionickou protézu. A tak vyběli naši hrdinové, kteří ji spolčně s Run and Help pomohli protézu uhradit. Děkujeme za každý jeden krok a každou jednu korunu. Dáša je moc šťastná, že další rok bude moct běhat s námi! 
RaH_Pribeh_Dasi_foto_web.jpg

Run and Help 2021

Při Ondra_s_maminkou.jpgsedmém ročníku Run and Help lidé vyběhali 770 tisíc korun na bionickou protézu pro dvanáctiletého Ondru, který přišel brzy po narození o část levé ruky. Ondra závodně lyžuje, rád leze na stěně a vůbec je to všestranný sportovec. Protéza mu umožní dělat věci, kterých dosud nebyl schopen, třeba vzít do ruky lyžařskou hůlku, ale pomůže mu i při všech běžných činnostech. O jeden z největších příspěvků do sbírky pro Ondru, přes 100 tisíc korun, se v rámci Run and Help 2021 postarali žáci a studenti Open Gate. Děkujeme!

Velký dík ale patří všem, kteří se pohybem rozhodli pomoci handicapovaným lidem. Neběhalo se navíc jen pro Ondru, účastníci charitativní výzvy mohli sportem podpořit i handicapované lidi podle vlastního výběru – kamarády, sousedy, spolupracovníky či jejich děti. Všem běžcům ještě jednou děkujeme!

Run and Help 2020

Lukas3.jpg

Šestý ročník Run and Help byl kvůli epidemii covid-19 výjmečný. I tak se podařilo vybrat témeř 400 tisíc korun.

Část výtěžku pomohla také Lucce, která při autonehodě přišla o levou ruku a potřebovala novou bionickou paži. 
Kvůli koronavirové pandemii se vše trochu zbrzdilo, a tak zatím trénuje s jednodušší protézou, aby pak šlo vše hladce. 

„Mám velkou radost, že jsou mezi námi lidé, kteří těm s handicapem pomáhají. Děkujeme,” říká Lucčina maminka. 


Run and Help 2019

Lukas3.jpg

Ročník 2019 byl opět rekordní - pro Lukáše a další tři desítky lidí se podařilo vybrat celkem 1,8 milionu korun! Děkujeme. 

Ahoj,
 jmenuji se Lukáš, je mi 19 let a chodím do školy v Jedličkově ústavu v Praze. Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou,  nemůžu chodit, mluvit, sám se nenajím a ani nenapiju. Celodenně se o mne musí někdo starat, komunikuji hlavně přes počítač a snažím se psát. Ve škole mě nejvíce baví počítače. Mám mladšího brášku Kubíčka, kterého mám moc rád. Aby se moje problémy nezhoršovaly musím pravidelně cvičit. Rehabilitace jsou časově i finančně náročné, proto vám moc děkuji za pomoc. 

Run and Help 2018

run-and-help-2018.jpg

My běhat můžeme a oni by chtěli také! Čtyři skvělé aktivní děti Vašík (6), Simonka (8), Michalka (9) a Lukáš (11) potřebovali sportovní protézu dolní končetiny. Jedna taková vyjde na 250 000 korun, pojišťovny ji nehradí. Tak jste jim je vyběhali! Přes 80 účastníků, 1,4 milionu vybraných korun. Výtěžek Run and Help pomohl ale i dalším dětem s handicapem. Účastníci si totiž opět mohli také sami určit, komu bude jejich pomoc adresována. 

Run and Help 2017

Bozenka-Hradilkova-e2-80-93-kopie-(3).jpgV roce 2017 jste pomohli malé Božence, který trpí spinální svalovou atrofií. Přispěli jste jí na speciální závěsný systém. „Boženka roste jako z vody, proto je nezbytné přemýšlet o tom, jak jí budeme v budoucnu přesouvat. Závěsný systém nám v tom velmi pomůže,“ říká Boženčin tatínek Václav.

Děti opět běhaly také pro svoje zdravotně postižené spolužáky. Celkem Konto Bariéry z Run and Help 2017 přispělo více než dvaceti klientům na invalidní vozíky, rehabilitace, osobní asistence a na další služby či kompenzační pomůcky.​

Run and Help 2016

„Velice děkujeme všem dobrým lidem a dárcům za finanční pomoc pro Verunku. Je to pro nás obrovská pomoc a vážíme si všech, kteří pomáhají těm, co to opravdu potřebují.“Run and Help 2016 mělo opět jeden zaštiťující příběh. Z výtěžku jsme přispěli Verunce na lehký aktivní vozík a pobyt v lázních. Třináctiletá Verunka se zranila při lyžování.

Také v roce 2016 si i sami účastníci mohli určit, komu bude jejich pomoc adresována. Celkem Konto Bariéry z Run and Help přispělo více než dvaceti klientům na invalidní vozíky, rehabilitace, osobní asistence a na další služby či kompenzační pomůcky.

Run and Help 2015

První ročník Run and Help předčil naše skromná očekávání. Účastníci vyběhali mnohem více peněz, než jsme doufali. Nejprve jsme pomohli sedmiletému Davídkovi. Je nevidomý a z výtěžku si pořídil tandemové kolo, na kterém může jezdit s maminkou nebo tatínkem.

Některé školy se rovnou přihlásily s tím, že jejich žák je handicapovaný a chtějí z výtěžku pomáhat právě jemu, například ZŠ J. A. Komenského Kly, ZŠ Rudolfa Koblice v Kadani, Ponny anglická školka z Brna nebo ZŠ Mohylova. Zbylé peníze jsem rozdělili mezi další žadatele Konta Bariéry, například Matyášovi jsme koupili polohovací zařízení nebo Jakubovi a Péťovi jsme doplatili vozíky.
Jdu na to