ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sbírka pro děti s autismem


 Konto Bariéry ve spolupráci s Českým rozhlasem Plus pořádají sbírku ve prospěch dětí s autismem. Přidejte se. Přispějeme jim společně na osobní asistenci, vzdělávání, dopravu do školy nebo třeba odlehčující pobyty.
 
chci-pomahat-tlacitko-(3).png
 
 
Modrá je barva naše 
 Na světě se 2. dubna zase řada veřejných budov “oblékne” do modré. To je barva komunikace a sebevyjádření. A právě s tím mají největší problém lidé s autismem. Světový den zvýšení povědomí o autismu nám má připomenout, že jejich svět je sice trochu “jiný”, ale není horší. A i když se v tom našem světě  nedovedou často prosadit, mají právo na smysluplný život. Jinými slovy – lidé s poruchou autistického spektra potřebují naši pomoc. Teď ještě víc.

Špatně si zvykají na změny a lockdown je tedy pro ně tvrdou zkouškou. V momentě, kdy se uzavřely školy, stacionáře a další zařízení poskytující jim potřebnou péči, přišly děti s autismem nejen o zaběhané rituály, ale i o kontakt s učiteli, přáteli a hlavně s asistenty, kteří jim pomáhali zvládat každodenní úkony i výuku. Doba covidová zaklela tyto děti opět do samoty – a izolovala samozřejmě i jejich rodiče, kteří se i za normálních podmínek potýkají se spoustou problémů

Rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra se stále žádají o pomoc Konto Bariéry, proto s Českým rozhlasem pořádáme v jejich prospěch sbírku. Její výtěžek je určen pro konkrétní děti a jejich rodiny.

Například finančně přispějeme Natálce, která už tři roky neopustila byt, aby za ní mohla častěji docházet asistentka. Pomůžeme také Martinovi, aby mohl po lockdownu zase jezdit do speciální školy.

Dnes víc, než kdykoliv jindy, potřebují děti s autismem naši pomoc. Přidejte se k nám. Své příspěvky můžete posílat na transparentní účet Konta Bariéry: 17111444/5500, variabilní symbol 999


Zdroj fotografie: Milan Nykodym/Flickr.com (CC)
Zdroj fotografie:  Milan Nykodym/Flickr.com (CC)

Speciál ČRo "V jiném světě"

Tak nazvala redaktorka Lucie Korcová seriál o lidech s poruchou autistického spektra, který se vysílá  na Českém rozhlase Plus a Radiožurnálu v týdnu od 29. března do 2. dubna 2021. Každý den bude odvysílána jedna reportáž z rodiny, v níž žijí autisté, čtvrtek pak bude na Českém rozhlase Plus tématicky zcela věnován autismu. Rozhlasový seriál vznikl ve spolupráci s Kontem Bariéry, které ve stejné době vyhlašuje sbírku pro rodiny, v nichž žijí děti s poruchou autistického centra.

Týden s autismem 

  1. Něco je špatně: pondělí 29. března. Reportáž z rodiny s malým dítětem, kterému byla nedávno diagnostikována porucha autistického spektra  Speciál se vysílá vždy v 8:50 na stanici Radiožurnál a v 9:20 na stanici Český rozhlas PLUS
  2. O vzdělání: úterý 30. března. Reportáž z rodiny, jejíž dítě s autismem chodí do klasické základní školy a má k ruce asistenta
  3. O práci: středa 31. 3. O tom, jak si lidé s poruchou autistického spektra hledají v České republici práci.
  4. O Natálce: čtvrtek 1. 4. Příběh třináctileté dívky, která do pěti let nemluvila a pak spustila anglicky. Bojuje s těžkým autismem, v noci nespí, nevychází z domu.
  5. Sami to nezvládneme: pátek 2. 4. Jak rodině s dítětem s těžkým autismem pomáhá asistent a k čemu jsou dobré tzv. odlehčovací pobytové služby? + rozhovor s Petrem Třešňákem, novinářem a zakladatelem sdružení “Děti úplňku”
 

Den s autismem, 1. dubna 2021 na ČRo Plus 

Čtvrtek je na Českém rozhlase Plus celý ve znamení autismu.

  1. Reportáž o Natálce: Příběh třináctileté dívky, která do pěti let nemluvila a pak spustila anglicky. Bojuje s těžkým autismem, v noci nespí, nevychází z domu. Rozhovor s autorkou seriálu Lucií Korcovou "V jiném světě".   Radiožurnál 8:50, Český rozhlas PLUS 9:20
  2. Interview Plus – s Boženou Jirků, ředitelkou Konta Bariéry,  Český rozhlas PLUS 11:33
  3. Rozhovor se speciální pedagožkou Lenkou BittmannovouČeský rozhlas PLUS 14:15
  4. Kniha Plus – Omluvy, které zařveš, se nepočítají, Deník manžela s aspergerem – kniha Davida Finche, Český rozhlas PLUS 15:50.
Jdu na to