ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

WalkAide pro Tamarku

Pětileté Tamarce lékaři operovali vzácný nádor na míše. Jako zázrakem chodí, ale jedna nožička ji stále neposlouchá tak, jak by měla. Lékaři proto dívence doporučili používat neurostimulátor, díky kterému by nezakopávala a se kterým by zároveň mohla ochrnutou končetinu trénovat. Problém je ale vysoká cena přístroje. Tamarčina rodina proto prosí o pomoc s jeho pořízením.

Tamarka-(2).jpg

Tamarka si dávala dlouho na čas s chůzí. Že s jejich dcerkou ale není něco v pořádku, si začali rodiče plně uvědomovat, až když bylo dívence zhruba dva a půl roku. „Začali jsme u Tamarky pozorovat kulhání na pravou nožičku,“ vzpomíná maminka.

IMG_20210711_170432.jpgMagnetická rezonance následně odhalila závažnou diagnózu. Lékaři v těle Tamarky objevili vzácný low grade glioneuronální nádor a dívka musela podstoupit náročnou operaci míchy. „Podle lékařů je zázrak, že Tamarka chodí. Stále ale na nožičku kulhá, je nestabilní, občas zakopává o špičku a nepravidelně nožku krčí v koleni,“ popisuje maminka.
 
Nikdo v tuto chvíli neví, jak moc Tamarka do budoucna dokáže nožičku ovládat. Jisté ale je, že dívenku čekají celoživotní rehabilitace. A aby tolik nepadala, doporučili lékaři Tamarce neurostimulátor WalkAid, který by používala na zlepšení stability chůze i na elektro gymnastiku k tréninku nohy.

„Kde je Tamarky strop, co se týče chůze, to se neví. Pro nás je ale důležité, že se její stav po malých krůčcích zlepšuje. Za každý posun, i když malinkatý, jsme nesmírně rádi!“ říká maminka. „Srdečně proto děkujeme za každý finanční příspěvek na WalkAid, který Tamarce pomůže zkvalitnit chůzi, a tedy i budoucí život. Věříme, že naděje tu je,“ dodává.
„Děkujeme od srdce všem, kteří Tamarce přispějí i tou nejmenší částkou. Děkuje maminka, tatínek a tři sourozenci.“

Fotogalerie

Jdu na to