ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Kabáty v šatně Dejvického divadla vynesly 17 tisíc pro handicapované


Přestože doba kultuře nepřeje, Dejvické divadlo nepřestalo podporovat lidi s handicapem. Charitativní projekt Dej si kabát do šatny, v rámci kterého divadlo posílá pět korun z každého kusu ošacení, který si diváci odloží do šatny, na účet Konta Bariéry, vynesl za loňský rok 17 615 korun. Peníze pomohou lidem s autismem. 

Simona-Babcakova-(1).jpg
Herečka Simona Babčáková láká návštěvníky do šatny Dejvického divadla. 

Spolupráce Konta Bariéry s Dejvickým divadlem začala v roce 2016 představením Kakadu, které vypráví příběh autistické dívky v podání Simony Babčákové. Vznikl projekt Dej si kabát do šatny a věcně vyprodané divadlo s nadsázkou sobě vlastní začalo lákat lidi, kteří nesehnali lístky na představení, alespoň k návštěvě své šatny a podpoře charitativního projektu. Každoročně tak Dejvické divadlo na účet Konta Bariéry věnovalo kolem 90 tisíc korun.
 
„Projekt Dej si kabát do šatny běží už šest let a já jsem moc ráda, že ho Dejvické divadlo neopustilo ani v době, kdy se kvůli epidemické situaci nehrálo. Naopak, neuvěřitelní dejvičtí místo toho na podporu handicapovaných uspořádali nejeden happening. Je to zkrátka spolupráce, které si moc vážíme a která každoročně pomůže několika našim klientům,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. Peníze z projektu Dej si kabát do šatny Konto Bariéry využívá na pomoc lidem s autismem. V loňském roce přispělo třeba na ozdravný pobyt nebo na dopravu autistického školáka.

Fotogalerie

Jdu na to