ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Roztančete Karolínu


Karolína je usměvavá a krásná slečna, které se v jediné tragické vteřině dramaticky změnil život. O jejím příběhu jsme vám napsali v listovní zásilce. Budeme rádi, když jí společně s námi pomůžete. 

Kaja1.jpgKarolína byla čiperná bystrá holčička, měsíc po jejích třetích narozeninách jela celá rodina autem k babičce. Protijedoucí řidič odbočoval doleva a nedal jim přednost… Následky čelního nárazu byly pro malou Káju fatální. Poranění míchy způsobilo trvalé ochrnutí dolních končetin, z čiperné holčičky byl najednou ležící uzlík. 
„Po počátečních strastech jsme díky intenzivní fyzioterapii, nekonečnému optimismu a její báječné povaze vybojovali z ležícího dítěte s plenkami dívku, která se na svém vozíku pohybuje rychlostí střely,“ napsala nám Karolínina maminka.

Dnes je Karolíně sedmnáct, od mala lyžuje na monoski, jezdí na koni a na tricyklu, trénuje para basketbal, začala střílet ze vzduchovky... A především tančí! Se svým tanečním partnerem mají úspěchy v para tanci u nás i v zahraničí. Když se jí zeptáte, co pro ni tanec znamená, bez váhání odpoví: „Volnost. Miluju hudbu a tancem prostě žiju.“

Tanec je Karolíny vášeň

Kaja2.jpgKaja3.jpg

Ani slovem nenaznačí, co všechno musí každý den překonávat. Sama se sice dokáže postavit, udělá dva tři kroky, ale hned má velké bolesti zad, doma se pohybuje po čtyřech. Těžko si my, zdraví lidé, umíme představit, jak velké úsilí musí vynaložit, aby sama zvládla základní hygienu, aby se z postele dostala na vozík… Přesto všechno se tahle dívka každé ráno pěkně oblékne, sedne na vozík, nasadí úsměv a s ním „frčí“ vstříc všedním dnům a novým výzvám. 

Teď by ale nutně potřebovala nový vozík, ten současný se jí rozbil a po opravě je jasné, že už dlouho nevydrží. Kája sice dostane příspěvek od pojišťovny, i tak ale bude muset ze svého doplatit spoustu peněz. Proto bychom jí rádi na nový mechanický vozík přispěli. A její vášeň pro tanec nás tak zaujala, že bychom jí ještě chtěli pomoci pořídit i speciální taneční vozík Quasar dancing. Moc by si ho přála, díky němu by se dál mohla zlepšovat ve svých tanečních dovednostech. Na podzim čeká Karolínu velká změna, začne studovat speciální střední školu v Praze a sama bude muset zvládat to, s čím jí teď pomáhají její blízcí. Každá podaná ruka tak pro ni bude jistě velkým povzbuzením.

Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!


Fotogalerie

Jdu na to