ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Děti děkují za trenažér na paravoltiž


Bára, Sebastian, Vaneska, Nikola, Štěpán, Ema, Daniela, Vanesa – to jsou jména dětí, které trénovaly nebo trénují paravoltiž v jezdeckém oddíle JK voltiž Trojan od jeho vzniku v roce 2014. Díky vaší podpoře se teď těší z nového přírůstku „do stáje“, dřevěného Cvalíka, jak trenažeru v podobě pohyblivého barelu říkají. Vedoucí klubu Jitka Francová nám za příspěvek na jeho pořízení poslala do nadace krásné poděkování a fotografie. 

voltiz-akce-3-(2).jpg

Přečtěte si, co nám o paravoltiži paní Francová napsala:

                               PODĚKOVÁNÍ KONTU BARIÉRY ZA PODPORU PARAVOLTIŽE

Bára, Sebastian, Vaneska, Nikola,  Štěpán, Ema, Daniela, Vanesa – to jsou jména dětí,  které trénovaly nebo trénují paravoltiž v jezdeckém oddíle JK voltiž Trojan od jeho vzniku v roce 2014. Paravoltiž je jezdecká disciplína, při které jezdec se zdravotním handicapem cvičí na koni vedeném v kroku po obvodu kruhu lonžerem, který stojí v jeho středu. Kůň má na zádech místo sedla silnou podložku, připevněnou popruhem s madly. Ta poskytují dítěti oporu během cvičení.

Paravotiž patří mezi jednu ze základních hyporehabilitačních metod, protože vyžaduje pravidelnou fyzickou přípravu a podporuje soustředění a pevnou vůli cvičence. Také výběr a příprava koně nejsou snadné, koník musí být zdravý, silný, trpělivý a ochotný spolupracovat. Těmi, na kterých děti v oddíle voltuz-trenazer-cvalik-(2).jpgJK voltiž Trojan cvičí, jsou šestnáctiletý hnědák Druh a dvanáctiletá ryzka Merlina. Kromě dětí se zdravotním handicapem na nich trénuje voltiž dalších osm dětí. Ty trénují společně s dětmi z paravoltiže, pomáhají jim a přitom pronikají do světa lidí se zdravotním handicapem a učí se chápat jejich potřeby. Mostem k jejich porozumění je tu kůň, děti spojuje pozitivní vztah k němu a spolu se o něho starají. Na to navazuje společná cílevědomá a pravidelná příprava na soutěže a závody, které každý rok uzavře účast na Mistrovství ČR ve voltiži a v paravoltiži. 

Pro zkvalitnění fyzické přípravy dětí, ulehčení zátěži koní a zlepšení organizace tréninků jsme v letošním roce za využití daru od Konta Bariéry pořídili mechanický trenažer, který imituje pohyb koně. Všechny děti na něm pravidelně trénují třikrát týdně, navíc ho využíváme při soustředěních pro děti z ostatních oddílů. Děkujeme Kontu Bariéry za významnou podporu a pomoc nám i všem, kteří se snaží sblížit a propojit světy dětí zdravých a dětí se zdravotním handicapem. 

Za JK voltiž Trojan Jitka Francová      

Fotogalerie

Jdu na to