ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Bez faulu, nebo za peníze pro Mikuláše


Projekt Bez faulu České basketbalové federace se představil v novém kabátu. V hlavní roli s hercem Ivanem Trojanem chce zlepšit prostředí v českém basketbalu. Jako už tradičně se Bez faulu připojí s Kontem Bariéry také k charitě. Basketbalová sbírka tentokrát pomůže Mikulášovi, který potřebuje nový sportovní vozík.

Mikulas_Hapka-(1).jpgMikuláš hraje parabasketbal za tým Pražských jezdců. Potřebuje nový vozík. 
 
„Mám velkou radost, že i letos pokračuje spolupráce České basketbalové federace s Kontem Bariéry právě v rámci projektu Bez faulu. Projekt má dvě části – vzdělávací a charitativní. A právě ta se týká pomoci konkrétním klientům nadace,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 – Konto Bariéry Jolana Voldánová.

Jak už se stalo dobrým zvykem, ligové kluby budou opět „platit“ Kontu Bariéry za fauly, minuté střely nebo technické chyby v zápasech a jejich sponzoři naopak přispějí za povedené smeče. Výtěžek charitativní sbírky pomůže dvaatřicetiletému Mikulášovi Hapkovi, který hraje parabasketbal, s pořízením nového vozíku sportovního na míru. Zapojit se mohou i basketbaloví fanoušci zasláním dárcovské DMS.

Vzdělávací část projektu Bez faulu cílí na zlepšení basketbalového prostředí na hřišti i mimo něj a na děti, aby děti ze sportu neodcházely. V novém spotu s názvem Experiment si v hlavní roli zahrál herec Ivan Trojan, vystupuje v něm ale i ředitelka Nadace Charty 77 – Konto Bariéry Jolana Voldánová.Kampaň Bez faulu vyvrcholí v březnu 2024 předáním symbolického šeku Mikulášovi v rámci tradiční All Star Game.
 

Vozík pro Mikuláše 

Dvaatřicetiletý Mikuláš Hapka utrpěl v roce 2019 úraz páteře, po kterém zůstal odkázaný na invalidní vozík. Vystudovaný designér miloval cyklistiku, spolu s manželkou se jí věnovali aktivně a celoročně, na silnici i v terénu. „Pár zranění jsem si na kole udělal, ale upřímně jsem doufal, že nikdy nepřijde nic vážnějšího. A ono přišlo a bohužel hned to nejvážnější - rozdrtil jsem si při pádu z kola hrudní obratel a poškodil si míchu. Život mi zřejmě zachránila helma, ale skončil jsem na vozíku,“ vypráví Mikuláš.

365400188_846279140412816_5552832426719789530_n.jpgV návratu do co nejnormálnějšího života pomáhají Mikulášovi rehabilitace a sport. Po úraze začal jezdit na handbiku - ručně poháněném kole -, a také hraje vozíčkářský basketbal v týmu Pražští jezdci. „Zatímco zdravému člověku ke sportu stačí často jen vhodná obuv a nadšení, u nás vozíčkářů je to trošku složitější záležitost. Ke každé aktivitě je potřeba speciální náčiní, tedy sportovní vozík určený pro ten který sport,“ říká Mikuláš. Přestože se parabasketbalu věnuje už několik let, doteď jezdí na stařičkém zapůjčeném vozíku, do kterého se pořádně nevejde a který se navíc začal postupně rozpadat.

Pořízení nového basketbalového vozíku na míru vyjde na 90 tisíc korun. „Ač normálně pracuji, mé finanční možnosti mi nedovolují zodpovědně vynaložit tolik prostředků na sportovní pomůcku,“ říká Mikuláš. Konto Bariéry by proto rádo Mikulášovi v rámci letošní akce Bez faulu s pořízením nového vozíku pomohlo. Děkujeme, že se k nám přidáte!

Podpořit Mikuláše můžete jednoduše zasláním dárcovské DMS ve tvaru:
DMS BEZFAULU 30, 60, 90, nebo 190 na telefonní číslo 87 777.
(Cena DMS je 30, nebo 60, nebo 90, nebo 190 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha.)
Jdu na to