ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Handbike pro Petra

Petr získal díky sbírce na handbike pro Zbyňka, kterou podpořila Česká televize, 43 tisíc korun. Dalších 15 tisíc korun pak z našeho projektu Sport bez bariér. Pomozme mu dát dohromady zbylých 73 tisíc! Děkujeme.

Jmenuji se Petr,  je mi 39 let. Odmalička mne rodiče vedli ke sportu. V šesti letech jsem se naučil lyžovat a jako dorostenec jsem hrával hokej za Baník Sokolov. Rád jsem se věnoval i jiným sportům -  tenisu, florbalu i fotbalu. Prostě sport protínal můj celý život.  

V roce 2009 jsem při autonehodě utrpěl úraz s poškozením mozku a míchy v oblasti hrudní páteře, diagnóza paraplegie. Čtrnáct dní jsem byl v kómatu, utrpěl jsem také vážné poranění hlavy, téměř půl roku jsem nevnímal svět kolem sebe. Díky rehabilitacím se moje situace zlepšila a já sám sobě slíbil, že budu bojovat, jak jen to půjde.  Nyní se můžu pohybovat pouze na mechanickém vozíku a potřebuji asistenci druhé osoby. Moc mi pomáhá moje maminka, která kvůli péči o mne přestala chodit do zaměstnání. Moje postižení znamená, že ke zvládání pro většinu lidí zcela běžných činností (jakýkoliv pohyb, hygiena, vyprazdňování, práce či sport), potřebuji speciální pomůcky a upravené prostředí. Snažím se žít plnohodnotným životem, v rámci možností. Pracuji jako operátor u Městské policie.Handbike by mi umožnil aktivní trávení volného času, dostupnost míst jinak zcela nedostupných na mechanickém vozíku a setkávání se s dalšími lidmi. Největším přínosem by byla možnost pravidelné rehabilitace a sportovní zátěže, která mi schází. Pevně věřím, že poctivým, trpělivým přístupem a optimismem se dá dosáhnout zdánlivě nemožného. Děkuji za vaši pomoc.


Fotogalerie

Jdu na to