ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový automobil pro Šárku

Milí dárci,  

dovoluji si vás touto cestou požádat o sponzorský dar na zakoupení motorového vozidla. Na invalidním vozíku jsem od narození a ke každodenním činnostem, ke kterým ostatní lidé používají ruce, já používám ústa, jsem kvadruparegička.

Jsem vdaná a s manželem máme dvě dcerky sedmnáctiletou a sedmiletou. Pokud někam potřebujeme jet, musíme mít v autě dětskou sedačku a můj vozík. A to buď mechanický, který se dá složit, nebo elektrický, který se složit nedá. A to nemluvě o všech potřebných zavazadlech, kterých je více než běžně bývá. Pro mne je fyzicky náročné až nemožné sedět v autě na sedačce, proto potřebuji zůstat i při cestování na vozíku.

Máme starší automobil se speciální úpravou pro vozík. Při všech cestách jsme na autě závislí. Dvakrát týdně mě manžel vozí do zaměstnání. Pracuji jako klinický psycholog v Psychiatrické nemocnici v Praze - Bohnicích. Auto používáme i při cestách na nákupy, na úřady, jezdíme s dětmi i se mnou k lékaři a podobně. Pravděpodobně z důvodu každodenního používání je naše auto již poruchové a tím pádem nespolehlivé. Spolehlivost auta je v našem případě velmi důležitá. Můj zdravotní stav se s časem mírně zhoršuje. Máme proto při cestování více zavazadel.

Z těchto důvodů by bylo pro nás vhodnější a potřebnější auto větší, které však stojí kolem 500 000 Kč. Přesto, že oba pracujeme, není možné, abychom si z našich příjmů na nové auto našetřili. Jsme schopní investovat zhruba 100 000 Kč z prodeje starého auta. Od úřadu práce jsme dostali 200  000 Kč, ale to je vše.        

Potřebuji auto vyšší, abych v něm mohla sedět na vozíku a s větším úložním prostorem, aby se do něj kromě vozíku vešlo ještě větší množství batožiny apod. V autě musím mít i výsuvné lyžiny, po kterých do něj na vozíku vjedu. Je nezbytné, aby po zajištění vozíku speciálními úchyty zůstala v autě kromě místa pro řidiče ještě alespoň dvě volná sedadla pro naše děti.   Proto se obracím na vás se žádostí o finanční pomoc.   Moc děkuji, Šárka   

 

Fotogalerie

Jdu na to