ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Run and Help

Pravidla Run and Help


Kdo se může Run and Help zúčastnit?

Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou a pomáhají druhým. Zapojit se může škola, jednotlivá třída, obec, úřad, konkrétní firma a její zaměstnanci, sportovní nebo zájmový klub, skupina přátel i jednotlivci.  Nejde o závratné sportovní výkony, ale o sportovně-charitativní akci na podporu konkrétních lidí s handicapem.

Kdy Run and Help probíhá?

Run and Help probíhá každý rok v dubnu, květnu a červnu. Konkrétní datum si účastníci určují sami podle svých možností a aktuální situace. Důležité je dodržet stanovené rozmezí.

Jak se do Run and Help zapojit?

Účastníci se do Run and Help přihlašují prostřednictvím registračního formuláře na webu Konta Bariéry. Registrace jsou spuštěny vždy nejpozději na začátku dubna daného roku.  

Jaké je v Run and Help startovné?  

Startovné se rovná výši příspěvku, který se rozhodnete věnovat na pomoc handicapovaným. Příspěvky jsou zcela dobrovolné. Pokud se do Run and Help zapojí organizace a běh si i sama uspořádá, vybírá příspěvky od účastníků přímo na místě a následně je hromadně odesílá na transparentní účet Konta Bariéry dle pokynů k platbě obdržených při registraci.

Pro koho jsou vybrané peníze určeny?

Vybrané peníze vždy putují ke konkrétním lidem s handicapem. Každý ročník Run and Help má zastřešující příběh/y.

Mohu nasbírané peníze adresovat i konkrétní osobně se zdravotním handicapem ve svém okolí, například spolužákovi, kolegovi z práce, tetičce, babičce?

Vlastního příjemce pomoci si mohou v rámci Run and Help z administrativních důvodů zvolit pouze organizace. Z výtěžku akce pomůžeme obdarovanému uhradit fakturu za kompenzační nebo rehabilitační pomůcky, případně rehabilitace. Příspěvek poskytneme na základě písemné žádosti obdarovaného podle pokynů na  webu Konta Bariéry.

Akce se jmenuje Run and Help neboli Běhání, které pomáhá, já ale preferuji jinou sportovní aktivitu. Mohu například plavat?

Můžete. V minulých letech jsme měli účastníky, kteří pořádali desetiboje, jezdili na koni, nebo plavali.

Jak se mohu pochlubit výsledkem?

Vaše úspěchy, sportovní i sbírkové, rádi zveřejníme na našich webových stránkách, sociálních sítích a v tiskových zprávách. Posílat nám je můžete na adresu rah@bariery.cz. Moc nás potěší, když nám napíšete pár slov o vaší akci (popis atmosféry, počet účastníků, kdo se zúčastnil, počet uběhnutých kilometrů apod.), pošlete fotografie, nebo i krátké video. Také nás zajímá, kolik se u vás vybralo peněz. Run and Help má také svůj hashtag na sociálních sítích #runandhelp.

Mohu si dar odepsat z daní?

Ano, můžete. V případě zájmu s vámi Konto Bariéry uzavře darovací smlouvu nebo vám vystavíme potvrzení pro úlevu na dani.

Mám další dotazy, koho mám kontaktovat?

Kateřina Kubínová
Jdu na to