ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Davida

david2-(1).jpgDesetiletý Davídek byl ještě 30. června 2017 normální kluk. Měl rád sport, fotbal, jezdil na bruslích, skateboardu, snowboardu. Poslední den školy sedl na staré pánské kolo a vyrazil do vedlejší vesnice k tetě pro čokoládu za vysvědčení. Když se blížil k silnici, chtěl zpomalit, ale zjistil, že kolo nebrzdí. Bez přilby narazil hlavou nejprve do nákladního automobilu a potom na silnici.

Zlomeného nic neměl, ale měl vážné poškození mozku. Museli mu vzít dvě velké části lebečních kostí, zhruba měsíc bojoval o život a jeden a půl měsíce byl v kómatu. Po probuzení nepohnul hlavou ani končetinami, očima, jazykem, prostě ničím.
"Moc bychom chtěli synovi dopřát pobyt v lázních, kde si díky rehabilitacím zlepší motoriku a zvýší tak i svou soběstačnost. Za Davídka a celou rodinu moc děkuji,"  maminka Markéta.
Aby přežil, museli mu lékaři udělat v krku otvor do průdušnice, aby mohl dýchat, a zavedli výživu přímo do žaludku. Teď je na tom už lépe a po mentální stránce je naštěstí v pořádku. Dorozumívá se s rodinou ukazováním, ale nedokáže sám bez podpory sedět, ani hlavu neudrží celý den.

Potřebuje celodenní pomoc. Rodiče mu pochopitelně věnují všechen  čas. Je to hodně náročné, protože mají ještě dvě dcery - Terezku (13 let) a Marušku (3 roky). Davídek potřebuje rehabilitace, které mu velmi pomáhají. 


Fotogalerie

Jdu na to