ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nadace rozdělila osm milionů na integraci ukrajinských dětí a vyhlašuje další výzvu


Nadace Charty 77 pomáhá už rok také ukrajinským dětem v Česku. V rámci svého nejznámějšího projektu Konto Bariéry založila v březnu 2022 mimořádný Fond Ukrajina a od té doby rozdělila osm milionů korun mezi školy, které přijaly žáky přicházející do Česka z oblastí zasažených válkou. Letos nadace podpoří dalšími dvěma miliony korun kromě škol také organizace, které poskytují ukrajinským uprchlíkům psychologickou pomoc.

vbb3-ilustrace-(1).jpg

Příspěvky na vzdělání bez bariér pro děti z Ukrajiny poskytuje nadace tuzemským školám od března 2022. Za uplynulý rok podpořila žádosti 120 škol a rozdělila mezi ně osm milionů korun. „Naším heslem je pomáhat vždy a všem. Konto Bariéry to tak dělá už třicet let, a nezůstali jsme proto lhostejní ani k uprchlíkům z Ukrajiny. Nejsme nadace, která působí v zahraničí, ale společně s našimi dárci, kteří chtěli pomoci ukrajinským dětem u nás, jsme se rozhodli podpořit české školy, které takové děti přijaly, aby jim mohly zaplatit třeba obědy, ale i nezbytné vzdělávací pomůcky, asistenty a tlumočníky,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.
 
Pro rok 2023 nadace vyhlašuje v pořadí již třetí výzvu zaměřenou na integraci uprchlíků z Ukrajiny v Česku. „Zástupci škol si mohou požádat o příspěvek, aby ukrajinské děti mohly jet na lyžařské zájezdy nebo letní tábory. Kromě toho se mohou hlásit zástupci organizací, které poskytují psychologickou pomoc ukrajinským uprchlíkům,“ dodává Božena Jirků. Výčet nákladů, na které nadace až do 30. září 2023 přispěje, najdou zájemci na webových stránkách Konta Bariéry. Požádat o podporu lze prostřednictvím jednoduchého formuláře.
 
Vzdělání bez bariér pro ukrajinské děti v Česku podporuje Nadace Charty 77 v rámci mimořádného Fondu Ukrajina, ze sponzorských darů svých osvědčených partnerů jako jsou Philip Morris ČR, Raiffeisenbank, Pražská energetika, z výtěžku zaměstnaneckých sbírek Ministerstva financí ČR a společnosti Mubea i díky stálým individuálním dárcům. Na podporu Fondu Ukrajina také nadace vydala vlastní poštovní známku.

(Ilustrační foto: Pixabay.com)
Jdu na to