ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Ruka pro Terezku

Osmnáctiletá Terezka se narodila bez části pravé ruky. Přesto dokáže zkrotit koně a skáče parkur. Jednostranná zátěž se ovšem negativně podepisuje na jejím zdraví. Proto potřebuje chytrou protézu. Pomozte Terezce získat novou ruku a překonat jakoukoliv překážku. V parkuru i v životě.

Terezka má novou ruku! Chytrou protézu si od protetiků odnesla v prosinci 2022. Vzhledem k povaze dívčina handicapu nakonec její pořízení proplatila zdravotní pojišťovna. Z peněz, které štědří dárci Terezce poslali na transparentní účet Konta Bariéry - celkem přes 400 tisíc korun, tak nadace dívce uhradí vylepšení protézy v podobě citlivější elektroniky nebo speciální sportovní nástavec, který využije při milovaném parkuru. Za pomoc Terezka všem moc děkuje. 
 

terezka1-(1).jpgTerezka měla smůlu, že se jí pravá ručička zamotala do vazů v děloze a přestala se vyvíjet. Že dívce chybí zápěstí, dlaň a prsty, zjistila její maminka až na porodním sále a nepříjemná novina jí způsobila nejednu probdělou noc. „Začali jsme cvičit Vojtovu metodu, přečetla jsem spousty knih a materiálů, mluvila s doktory… Tak moc jsem se bála, jak poleze, jak bude jíst,“ vzpomíná. Pomohla až rada lékařky, že Terezka neví, že jí něco chybí, a poradí si. „Tak jsme se zastavili a jen zírali, jak se místo lezení postavila a šla, oloupala si mandarinku, vystříhala obrázek a zavázala bráchovi tkaničku.“

Dnes je Terezce osmnáct let. Vyrostla z ní krásná a sebevědomá mladá žena, která nestojí o žádné úlevy a už vůbec ne o lítost. Studuje sportovní gymnázium, donedávna soutěžila v gymnastice, chodí pravidelně do fitka a miluje koně. Většinu volného času věnuje parkuru a jejím snem je mít jednou vlastní statek. Zároveň by ráda vystudovala psychologii na vysoké škole. Chytrá protéza by Terezce pomohla posunout se dál. Na závodech v parkuru, kde už se bez druhé ruky nemůže zlepšovat. I v životě, kde by vyřešila zdravotní problémy spojené s přetěžováním jedné poloviny těla.

Děkujeme všem, kteří s námi Terezce pomáhají!

Eva-Cizkovska-sek-pro-Terezku-(1).jpgEva Čížkovská a účastníci Golfcentrum Open Tour 2022...

... sbírali pro Terezku peníze na novou ruku na golfových turnajích v průběhu léta 2022. Celkem mezi sebou vybrali 33 000 Kč. Děkujeme! 

 

Predani-seku-web-(1).jpgSkupina Sprinx Systems a Barevné léto v pohybu

Chůzí, během, na kole i na bruslích... Ve Sprinx Systems opět pomáhali pohybem. Za 60 dní výzvy Barevné léto v pohybu společně se zákazníky, kolegy a rodinami ušli v 85 lidech krásných 24 508 km. A věnovali Terezce 50 000 Kč! Děkujeme!

logo_urbanity_TISK_PANTONE_Modra-page-001.jpgUrbanity

Společnost Urbanity přispěla Terezce na novou ruku částkou 70 tisíc korun. Děkujeme! 


Přidejte se také. Pomozte s námi Terezce. Děkujeme! 

Jdu na to