ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vánoční sbírka vynesla neuvěřitelných 1,6 milionu korun


Vánoční sbírka, kterou Konto Bariéry, pořádá společně se zpravodajským serverem iDNES.cz a  Nadací AGROFERT, vynesla krásných 1 670 280 korun. Díky podpoře čtenářů iDNES.cz tak můžeme pomoci hned třem mladým lidem s handicapem.  

Hlavní hrdinové Vánoční sbírky, Natálka a Miloš, dostanou protézy za 1 470 427 korun. ​Krom toho bude možné z vybraných peněz pomoci také jednadvacetiletému sportovci Adamovi, který se narodil s deformací prstů na rukou i nohou a bez levé stehenní kosti. Zbývajících 199 853 korun bude příspěvkem na jeho běžeckou protézu.​​

vanocni-sbirka.jpg

„Děkujeme všem, kdo poslali Natálce a Milošovi vánoční dárek. Každý dárce věnoval průměrně 1 000 korun. Opět se ukázalo, jak se lidem v České republice daří dobře a umí se o svůj úspěch podělit s těmi, kteří potřebují pomoc,“ uzavřela Božena Jirků, ředitelka nadace Konto Bariéry. ​

Miloš se narodil s vrozenou vadou  – chybí mu rameno, loket a kousek předloktí. Jeho celoživotní láskou je sport.  V šesté třídě se do branky dostal díky florbalovému klubu v Milevsku. I díky skvělé partě kluků, dnes chytá v lize juniorů. Několik let dělá o prázdninách pomocného trenéra u příměstských táborů. Letos začal s trénováním malých florbalistů. Nová ruka mu pomůže ve sportu i životě. 
Celý AdamůvNatálčinMilošův příběh.
Natálka má vrozenou vadu, kvůli které musí nosit protézu. S novou, kterou si pořídí díky čtenářům iDNES, bude bez obtíží chodit i na delší vzdálenosti, jezdit na kole, bruslit nebo se může naučit lyžovat. 

„Vánoční sbírka nám dělá radost už mnoho let. Vždy se díky otevřeným srdcím čtenářů iDNES.cz podaří zlepšit život těm, kterým sudičky nenadělily do života zrovna pevnézdraví. Všem dárcům patří velký dík,“ řekla Naděžda Petrová, šéfredaktorka zpravodajského portálu iDNES.cz.
Jdu na to