ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Amálku

Amálka už má svou bionickou ruku

Amálka s maminkou přišly poděkovat rozzářené a rozesmáté. Po těžké době, kdy špatnou zprávu stíhala ještě horší, už měly jen ty dobré: Amálka má bionickou ruku, je z ní nadšená a co víc – právě ji přijali na vytoužené gymnázium!Amálka vysvětluje, jak se s novou rukou sžívá, má ji totiž první týden. „Zatím umím čtyři základní pohyby,“ říká dívka, která překonala rakovinu i amputaci. „Je to přes bluetooth připojené na mobilní telefon, takhle se ruku učím ovládat. Má tři rychlosti, ale já jedu pořád na max.“

amalka-kr-2.jpg
To jí všichni věříme, vždyť za týden už se naučila vzít do ruky pero. Namalovala nám tady svůj první obrázek. Nám se líbí, ona je s výsledkem nespokojená: „Musím se ještě hodně učit a trénovat,“ říká omluvně. Má velké plány, po gymplu by chtěla studovat přírodní vědy a to se jí prý bude ruka opravdu hodit.


„Také mi zvedlo sebevědomí, mít takovou ruku,“ usmívá se Amálka a všem, kdo jí na ni přispěli, moc děkuje.
 


Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli Amálce na bionickou protézu. Její životní příběh vyvolal neuvěřitelnou vlnu solidarity.  Zaměstnanci mezinárodní společnost MAI INSURANCE BROKERS s.r.o., kde pracuje Amálčin tatínek, přispěli úžasných 535 tisíc korun! Ještě o "chlup lépe si vedl" charitativní bazárek Kup si Karmu s výtěžkem 545 tisíc. Vybrané peníze poslouží nejen na pořízení protézy, ale i na její údržbu. Aby protéza správně fungovala je třeba ji pravidelně přizpůsobovat. Zbylé finanční prostředky Amálka využije na sportovní aktivity. 

Amálka (15) si za poslední tři roky sáhla na dno. V jedenácti letech se jí na pravé ruce objevila bulka, která rychle rostla. Následovala operace a náročná léčba, při které se Amálka i rodiče utěšovali pozitivní diagnózou - nezhoubný nádor pojivé tkáně. 

Teprve vyšetření na prestižním pracovišti v Paříži potvrdilo to, čeho se všichni obávali. Předchozí diagnóza byla chybná, nádor je zhoubný. Tím začala dlouhá pouť  s těžkými fyzickými i psychickými překážkami. Plnou onkologickou léčbu Amálka velmi špatně snášela, objevila se u ní celá řada komplikací. 

V únoru 2020 na Bulovce skvělý ortoped s plastickým chirurgem Amálce nádor odstranili a podařilo se jim zachovat značnou část ruky.  Amálka ji měla měsíc přišitou k břichu, aby se přehojila kůže.

Nádor se ale přemoci nepodařilo. Objevil se znovu a ruku již nebylo možné zachránit. Amálka amputaci snesla dobře, jakmile přestaly bolesti začala ihned samostatně fungovat. Měla výhodu, že již přes rok pravou ruku nemohla používat, takže se stačila přeučit na levou.
"Nikdy nezapomenu ten pocit, kdy jsme spolu po tak dlouhé době poprvé vlezly do Berounky, paži zabalenou do igelitu a nad hlavou, plné jizev na těle i na duši, ale s vírou, že všechno zlé je za námi," maminka.Amálka je velmi aktivní dívka, chce se stát veterinářkou. Od malička miluje přírodu, kreslí, kolo má přstavěné nalevo. Mnoha aktivit se prozatím musela vzdát, ale věří, že časem bude moci zkusit i to, co se zatím zdá nemožné.

Amputaci překonala psychicky dobře také proto, že měla představu bionické protézy. Pořízení bionické protézy je ale velmi nákladná záležitost, navíc je třeba počítat také s dalšími náklady na provoz a příslušenství. Vybrané prostředky proto budou použity na pořízení protézy a na výdaje spojené s jejím provozem.
Neuvěřitelných 545 195 korun! Tolik se vybralo na bionickou ruku pro Amálku na charitativním bazárku Kup si karmu. Několik blogerek spojilo síly a 5.9.2020 v pražské Vnitrobloku prodávaly vyřazené kousky ze svého šatníku, knížky i nepoužívanou kosmetiku. Celý výtěžek z prodeje věnovaly na charitu. Děkujeme!!!kupsikarmu.jpg

Fotogalerie

Jdu na to