ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Karla

Pád z kola zažil asi každý, kdo na něm někdy jezdil. Ne všichni si z něj ale odnesou jen pár odřenin. Karlovi bylo 19 let, když po „přeletu“ přes řídítka ochrnul na nohy a částečně i ruce. Nevzdal se a vybojoval si svůj život zpátky. Teď by ale potřeboval pomoci - aby mohl zůstat aktivní, potřebuje nový vozík.

IMG_6184.JPG„Kraviny.“ Tak jedním slovem vzpomíná dnes jedenačtyřicetiletý Karel na to, co dělal na kole chvíli před tím, než z něj ošklivě spadl a vážně si poranil páteř. „Sjížděl jsem ze zídky, přeletěl přes řídítka a bylo hotovo,“ vypráví. Následná diagnóza byla neúprosná, stal se z něj kvadruplegik. Kromě ochrnutých nohou má Karel problémy i s rukama. „Hýbu špatně prsty,“ vysvětluje.

Ani vážný úraz Karlovi nezabránil, aby vystudoval vysokou školu a našel si práci, která ho baví. Má malý internetový obchod, pracuje na počítači a díky bezbariérovému bydlení je soběstačný i doma. Navíc mu zůstalo nadšení pro sport. Jezdí na handbiku a aby se udržel ve formě, každý den doma cvičí. „Jezdím na kole jako zběsilý. Zvládnu na handbiku tisíc kilometrů za rok,“ říká.
K aktivnímu životu ovšem Karel potřebuje odpovídající mechanický vozík a ten, který má, mu už dosluhuje. „Potřeboval bych proto nový, na normální použití i pro sport, kdy k němu připojím handbike adaptér a můžu jet,“ popisuje. Aktivní mechanický vozík i s příslušenstvím nicméně pro Karla znamená výdaj nad jeho možnosti. Tím spíš, že vozík potřebuje ještě speciálně upravit. „Měřím 190 centimetrů, nohy se mi jen tak někam nevejdou,“ říká Karel. S žádostí o pomoc se proto obrátil na Konto Bariéry a předem děkuje všem, kteří mu s pořízením nového vozíku pomohou i sebemenším příspěvkem. 

20180731_224325-(1).jpg
Karel žije s přítelkyní a synem ve střídavé péči. 
Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry! 

Fotogalerie

Jdu na to