ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Začala dražba umění, které pomáhá


Konto Bariéry pořádá už 16. aukční salon výtvarníků. Celkem 430 děl od 367 umělců mohou lidé vydražit a přispět tak na stipendia pro studenty s handicapem. Výstavu umění, které pomáhá, jsme slavnostně zahájili vernisáží 27. listopadu v pražském Karolinu. Charitativní on-line aukce na portálu Artslimit.com vyvrcholí 10. prosince. Zadávat dražební limitity k jednotlivým dílům lze už teď.

16_aukce_KB-(1).jpg

Aukční salony výtvarníků patří mezi nejstarší projekty Konta Bariéry. Nadace je pořádá obvykle jednou za dva roky už od roku 1993 a z jejich výtěžku přispívá na stipendia pro handicapované středoškoláky a vysokoškoláky. Letošní charitativní dražba, kterou pro Konto Bariéry bez nároku na honorář pořádá opět Galerie Kodl, vyvrcholí 10. prosince ve 13 hodin on-line na portále Artslimit.com.
16_aukce_KB_3.jpgVyvolávací cena vybraných děl začíná už na několika stokorunách, mezi draženými díly jsou ale i artefakty za statisíce. K jednotlivým dílům mohou zájemci už nyní zadávat limity, do jejichž výše pak systém přihazuje automaticky.
 
Do 16. aukčního salonu se zapojili pravidelní podporovatelé Konta Bariéry, výtvarníci Jiří Anderle, Jan Exnar, Jaroslava Bičovská, Marie Blabolilová, Iva Hüttnerová, Vladimír Kokolia, Stanislav Kolíbal, Vladimír Kopecký, Ivana Kotýnková, Michael Rittstein nebo Aleš Vašíček. Dražbu však obohatí i nová jména, například Hynek Martinec nebo Barbara Šalamounová. Největším lákadlem aukce je obraz Zdeňka Sýkory s názvem Studie ležící postavy v hodnotě půl milionu korun. Aukční katalog je dostupný také na webových stránkách www.aukcnisalon.cz.
 

Jak aukce probíhá? Rádi vám poradíme!

Dražit mohou pouze registrovaní uživatelé s ověřeným uživatelským účtem, který vám vytvoří na portále www.artslimit.com. V případě dotazů se neváhejte obrátit na info@artslimit.com nebo na tel.: 725 182 834.

Aukce je možné se účastnit zadáním limitů, do jejichž výše přihazuje systém automaticky. Limitace už začala a skončí v neděli 10.12.2023 ve 12:55 hodin. Rovněž 10. 12. 2023 ve 13 hodin začne vlastní aukce přihazováním, během kterého je možné na položky jednotlivě přihazovat. 

Pokud se nemůžete aukce zúčastnit a máte zájem o některá z nabízených děl, můžeme Vás při dražbě zastupovat. Potřebujete poradit? Neváhejte nám zavolat nebo napsat, kontakty:
Indira Bornová, indira.bornova@bariery.cz
+420 777 878 882
Gabriela Švagrová, gabriela.svagrova@bariery.cz

16_aukce_KB_5.jpg

Podpoříme přes 50 stipendistů ročně 

Mottem 16. aukčního salonu je „umění, které pomáhá“ a v doprovodné kampani veze dívku na vozíku slavná Mona Lisa. „Díla, která vydražíme, skutečně pomohou konkrétním zdravotně znevýhodněným středoškolákům a vysokoškolákům. Výtěžek aukce jim zaplatí třeba dopravu do školy, nebo služby asistenta, bez kterého se neobejdou,“ vysvětluje ředitelka Nadace Charty 77 ׀ Konto Bariéry Jolana Voldánová.

16_aukce_KB_6.jpgStředoškoláky a vysokoškoláky, kteří požádají o Stipendium Bariéry, nadace podporuje měsíčně částkou až 4 000 korun. Příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale funguje jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Každý rok Stipendium Bariéry využívá více než 50 handicapovaných studentů.

Zatím poslední aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry vynesl v roce 2021 přes 7 milionů korun. „Laťka je nastavená opravdu vysoko, ale věřím, že společně s laskavými dárci z řad výtvarníků a štědrými kupci získáme dost peněz na podporou stipendistů Konta Bariéry i pro další roky,“ říká Jolana Voldánová.

Virtuální prohlídka 16. aukčního salonu


Fotogalerie

Jdu na to