ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Schodišťová plošina pro Vladimíra

Poděkování od Vladimíra

vladimr-(1).jpg"S velkou úctou bych chtěl poděkovat všem milým dárcům za finanční podporu. K uskutečnění projektu zvedací plošiny zbývá již pár týdnů a já se již nemohu dočkat chvíle, kdy budu moci zase bez obtíží na invalidním vozíčku vyjet ven, vnímat krásu přírody, projíždět naší malou ale krásnou vesničkou, jet na výlet, sedět u rybníka a dívat se na rybáře, jak chytají ryby . Zase radostněji vnímat život.
Velké poděkování patří i Kontu Bariery, všem zaměstnancům, kteří moji těžkou životní situaci pochopili a pomohli mi tak uveřejnit můj příběh. S velkou pokorou si vážím vás všech, za vaši laskavost, podporu a ochotu pomáhat nám lidem s handicapem a tím nám zlepšit život. Musíme být silní, smířit se s naším osudem a přijmout život takový, jaký nás potkal. Byť je to tolik těžké a bolestné.
Ještě jednou všem dárcům, kteří mi jakoukoliv částkou přispěli a podpořili patří velký srdečný dík. Moc si vás všech vážím."

 
Vladimír

Vladimírův příběh


Vladimír (41) má roztroušenou sklerózu. Nemoc se začala projevovat nenápadně. Zakopáváním, později i nestabilní chůzí, občas ataky.
 
Vladimírům zdravotní stav se rychle zhoršoval, skončil na invalidním vozíku, musel opustit práci, kterou měl rád. Před dvěma roky se dostal do velmi těžké a složité životní situace. Nemohl zůstat sám doma, proto si ho vzala do péče matka, která se něj stará 24 hodin denně.
 
Bydlí v bytovém domě v prvním poschodí a k bytu vede 16 schodů. Je proto velice obtížné dostat se s vozíkem ven na procházky. Nebezpečným, ale momentálně jediným řešením je po domácku vyrobený „schodolez“ s autonavijákem. Adrenalinová cesta ven často zaměstná nejen Vladimírovu mámu a manžela, ale i sousedy, kteří ho tahají ze schodů dolů a nahoru.
"Moc bych si přál, abych mohl trávit více času venku, jezdit na výlety a aspoň trochu radostněji žít. Nesmírně si vážím dobrých lidiček, kteří mají srdíčko a není jim lhostejný osud nemocných lidí." 

Vladimír by potřeboval speciální zvedací plošinu. Celkové náklady na její pořízení přesahují 380 tisíc korun, což je částka, kterou Vladimír není schopen sám uhradit. Proto chce touto cestou požádat a poprosit o jakýkoliv finanční příspěvek na pořízení zvedací plošiny.
 

Fotogalerie

Jdu na to