ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Terezku

Říká se, že v nouzi poznáš přítele. Rádi bychom poděkovali vám všem, našim přátelům známým i neznámým, že jste nás podrželi v našem náročném životním období. Díky vaší pomoci jsme schopni financovat náročnou a intenzivní péči pro Terezku, u které vidíme, že funguje a má smysl. Stali jste se součástí našeho snu Postavit Terezku na nohy, tak se s námi těšte, až to přijde. Protože ono to přijde - Terezka na to má a my teď díky vám taky. Rodiče Hanka a Tomáš s Terezkou.

Terezčina maminka nám napsala:

Příběhy o tom, jak může špatný porod způsobit trvalé následky jsem pouštěla jedním uchem tam a druhým ven, vždyť se denně narodí tolik dětí a všechno je v pohodě... Proč by se mě něco takového mělo týkat, vždyť těhotenství bylo naprosto v pořádku.

No a pak se stalo to, co nikdo nechápe, a my se s naší milovanou Terezou zařadili do škatulky - máme postižené dítě následkem těžkého porodu. Terezku po dlouhé době přirozeného porodu vyndali císařským řezem celou bílou a nedýchající. Začal kolem nás zlověstný šrumec, výrazy na tvářích personálu mluvily za vše. Terezka byla téměř vykrvácená, rozdýchala se až po pro nás nekonečné době, orgány postupně kolabovaly... Terezka má následkem nedokysličení poškozený mozek. Co to znamená jsme se měli dozvídat až postupně.

Dnes jsou Terezce dva roky. Neleze, nechodí, nemluví. Posazená vydrží sedět, postavená chvíli stát. Větší problém jsou její ruce - pravá ručička je většinu času v pěsti a Terezku moc neposlouchá. Levá ruka funguje o něco lépe, dokáže věci uchopit a hrát si s nimi. Naštěstí má Terezka milující rodiče, příbuzné a kamarády, kteří jí všemožně podporují v jejím vývoji. V podstatě od jejího narození tvrdě pracujeme na tom, abychom Terezce zajistili všemožná cvičení a terapie. Pochopili jsme totiž, že to je jediná cesta. Fyzioterapie, hippoterapie, kraniosakrální osteopatie, logopedie, plavání... Absolvovali jsme rehabilitační pobyty ve Znojmě i v Českých Budějovicích. V září jsme poprvé absolvovali intenzivní pobyt v Axonu a byli jsme nadšeni z Terezčiných pokroků.

V tuto chvíli máme velký cíl -  poslat Terezku na cvičení do Piešťan, do vyhlášeného centra Adeli. Věříme, že ji cvičení zase posune o kus dál k vytouženému cíli - postavit se na vlastní nohy.

Všem moc děkujeme za podporu.   
 
maminka Hanka


Fotogalerie

Jdu na to