ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Elektrická tříkolka pro Jana

Sbírka byla úspěšně ukončena.
Děkujeme všem dárcům.

Janovi (45) ve  čtyřiadvaceti letech lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu progresivního typu. Současně s diagnózou mu lékaři zdůraznili nutnost cvičení. Jan byl od mládí zvyklý sportovat – trénoval karate, jezdil na koni, plaval, lyžoval a jezdil na kole. Se zhoršujícím se zdravotním stavem však postupně ubývaly síly i možnosti sportování. Zůstalo vlastně jen pravidelné rehabilitační cvičení, plavání a jízda na kole. Vzhledem k problémům s udržením rovnováhy byl nucen vyměnit běžné kolo za stabilnější trojkolku. Protože v té době ještě pracoval, nebylo těžké sehnat potřebnou sumu na jednoduchou trojkolku, díky které mohl trávit společné chvíle s rodinou a přáteli na cyklo výletech a zároveň rehabilitovat a bojovat tak s nemocí. 

Janův se stav se bohužel postupně zhoršuje. Nedávno musel podstoupit výměnu obou kyčelních kloubů. Pěšky má problém s přesunem, i když se jedná jen o pár desítek metrů.  Proto by potřeboval novou trojkolku - elektrickou, která by lépe splňovala jeho specifické požadavky, respektovala fyziologické nastavení kloubních náhrad a dovolila mu užívat si života, dokud to jde. Rozpočet je 160 tisíc korun. Z invalidního důchodu na ni samozřejmě nedosáhne, proto bychom mu rádi pomohli.
"Jízda na trojkolce je i podle doporučení fyzioterapeutů nejvhodnějším rehabilitačním cvičením, které poskytuje vhodnou fyzickou zátěž, dostatečné protažení a posílení svalů, které je pro mě tak důležité a hlavně pobyt na čerstvém vzduchu. Je to v podstatě pro mne i jediná možnost, jak se bez automobilu mohu pohybovat mimo domov," říká Jan.

 

 


Fotogalerie

Jdu na to