ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Deniska

Poděkování

Velice si vážíme Vaší podpory na pořízení automobilu pro našeho syna Deniska. Umožnil nám pořídit si velký automobil pro přepravu invalidního vozíku, který se již nemusí skládat. Tento rok ještě dořešíme úpravu tohoto automobilu, abychom s Deniskem mohly vjet přímo do automobilu a byl by přepravován přímo ve vozíku. Do školy dojíždíme denně z Havířova do Ostravy a také k lékařům. Tento automobil nám velice ulehčí manipulaci s Deniskem. 

Z celého srdce Vám celá naše rodina děkuje.
S úctou maminka Deniska

U-skoly.JPG

Deniskův příběh z pera jeho maminky


Denisek se narodil předčasně, již ve 24. týdnu těhotenství s porodní vahou pouze 700 gramů. Po komplikovaném porodu měl závažné krvácení do mozku, byl resuscitován a celkově ve vážném zdravotním stavu. Bohužel všechny tyto okolnosti způsobily celoživotní následky. Má dětskou mozkovou obrnu - kvadruspastickou formu (postižení všech čtyř končetin), těžkou mozkovou retardaci, oční vadu a další postižení. Denisek ve svých 15 letech doposud není schopen lézt, nesedí a nechodí, je plně odkázán na pomoc jiné osoby. Celá rodina o něj pečuje s láskou. Od pěti let denně dojíždíme do Základní speciální školy v Ostravě. Denisek se zde učí sebeobslužnosti v jídle, procvičuje a rozvijí cílený pohyb rukou, koncentraci pozornosti a podobně. Také má ve škole zajištěné různé druhy terapií.

Snažíme se žít naprosto normální život, jako se zdravým dítětem. Deniskův handicap  nás neomezuje v našem chodu života. Myslím si, že záleží na každém z nás, jak to přijme a jak se k tomu postaví. Denisek je ve škole velice spokojený, velice rád se zúčastňuje veškerých aktivit. Má rád společnost a pozornost druhých lidí. Je to náš velký bojovník. Vážíme si každého dne s ním, je to naše sluníčko, naplňuje nám život láskou.
Rádi bychom vás požádali o pomoc při řešení financování automobilu, kterým denně dojíždíme do školy v Ostravě. Pokud nám můžete jakoukoliv částkou přispět, pomůžete tím nejen nám, jeho rodině, ale především Deniskovi.

Předem Vám všem děkuji za celou naši rodinu,
maminka Zdeňka
 

Fotogalerie

Jdu na to