ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový automobil pro Davida

david1-(1).jpgVážení dárci, ráda bych Vám představila syna Davídka. Před šestnácti lety přišel na svět předčasně, je první dvojče. Následky jsou bohužel fatální, trpí DMO, kvadruspastickou formou,  sekundární epilepsií, CVI vadou, což je těžká oční vada, má výraznou skoliózu zad.
 
Pohybuje se pouze na invalidním vozíku. Je v 9. třídě, se spolužáky vychází skvěle, do školy chodí s nadšením. Miluje svého pejska, fenku Beninku, rádi chodíme všichni na dlouhé procházky. Jako každý teenager paří hry na PC a dalších vymoženostech a se zájmem sleduje vědomostní soutěže v televizi.
 
Život s DMO je těžký a náročný pro celou rodinu, všechny to zasáhne po fyzické i psychické stránce. I když se snažíme žít běžný život, jsou věci, které bez pomoci nezvládneme. Za přispění dárců podstupujeme speciální rehabilitace Therasuit, které synovi výrazně pomáhají ulevit od spasticity a skoliozy zad, jsou nezbytné, ale finančně náročné.
 
Dáda má rád adrenalin a nové zážitky, snažíme se mu umožnit je poznávat, po mentální stránce ho to obohacuje. Jezdí na speciálně upravené tříkolce, touto činností  posiluje celé tělo. V zimě lyžuje na monoski, na jaře se účastní běžeckých závodů, kde si ve speciálních vozíčcích s běžci užívají atmosféru závodů. S pomocí nadšenců se zúčastnil i létání ve větrném tunelu. Dokonce jsme pokořili Sněžku, až na vrchol :–D
 
To co se jiným zdá normální, jsou  pro nás sice vydřené, ale zážitky, co stojí za to! Snažíme se synovi dopřát plnohodnotný život, říkáme si, že jsme ti, co to ještě nevzdali :–D
 
V současné době bychom akutně potřebovali nové, větší auto. Davídkovi jsme pořídili elektrický invalidní vozík, díky němu je samostatnější, nemusí mít stále maminku za zády a hlavně můžeme absolvovat dlouhé túry a výlety. Bohužel se do našeho stávajícího  auta, které nám již dosluhuje a je bez jakékoliv úpravy pro handicapované nevejdeme.
 
Nové, větší  auto bude  nutně potřebovat speciální úpravy – přední otočnou sedačku, která velmi usnadní nastupování a přesun do auta, v zadním prostoru nájezdovou rampu se zádržným systémem, kde se vozík na krátké převozy upevní, bez nutnosti syna přendávat z vozíku na sedadlo.
 
Protože Dáda je už velký kus chlapa a převážně ho dovážím všude já, matka, je neskutečně vyčerpávající a fyzicky náročné několikrát denně vykládat invalidní vozík i syna do auta a zpět. Takto upravené auto nám musí vydržet více než deset let, proto musíme volit nové.  Málokdo si dovede představit, jak výrazně by nám ulehčilo a zjednodušilo život i nejběžnějších věcech.
 
Rádi bychom tímto oslovili dárce a případné sponzory, kteří mají možnost nám pomoci. Děkujeme za srdce za jakoukoliv pomoc.
 
Veliké díky,
s úctou Davídkovi rodiče

Fotogalerie

Jdu na to