ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový vozík pro Ondru

Zákaznící a majitelé e-shopu Grizly.cz přispěli Ondrovi na nový vozík krásných 62 500 korun. Moc děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry. 

Ondrovi přispěla také společnost BSH částou 40 tisíc korun.
Ondrovi je 18 let. Ještě v lednu loňského roku chodil jako každý kluk v jeho věku do školy se svými spolužáky. Studoval anglické gymnázium v Praze, rád sportoval - hrál tenis, cvičil nebo běhal.
 

Všechno se ale změnilo na školním "lyžáku". První den Ondra na svahu zkoušel triky na lyžích. Ač byl poměrně zkušený lyžař, jeden skok se mu stal osudným. Ve vzduchu se přetočil, spadl na záda a pár desítek metrů se zmítal ledovým svahem. Po pádu nebyl schopen pohybu a byl okamžitě převezen do nemocnice. Rozdrcený krční obratel Ondrovi poškodil míchu. Zlomil si také stehenní kost, bederní obratel a poranil si i plíce.
 ,,Před úrazem jsem dokonce trénoval na půlmaraton," říká Ondra.

image2-(1).jpgNa následující týdny, během niž prodělal řadu operací, má Ondra jen mlhavé vzpomínky.

Dobře si pamatuje si až své probuzení. Nemohl vůbec hýbat tělem kromě velice oslabené pravé ruky. V nemocnici strávil celé čtyři měsíce.

Za pomoci lékařů se Ondra musel znovu naučil základní pohyby, přetočit se z boku na bok, posadit se, najíst se a jezdit na vozíku. V podobném rytmu probíhal i jeho následovný pobyt v Rehabilitačním ústavu Kladruby, kam se z nemocnice přesunul.

V té době se také začal vracet ke svému studiu. Díky individuálnímu plánu a pomoci učitelů a spolužáků byl schopen dokončit ročník. Podíval se taky poprvé po úraze domů.

Návrat do života

Po návratu z Kladrub Ondra pokračoval v domácích rehabilitacích a individuální výuce, ze které několikrát týdně dojížděl do školy mezi své spolužáky. Ondra je živel a pořád něco vymýšlí. V únoru tohoto roku vyhrál volnou kategorii na školní kulturní soutěži, kde vystoupil se stand-upovým číslem. Na jaře kvůli omezením spojených s pandemií sice méně rehabilitoval, ale účastnil se online výuky jako všichni jeho spolužáci. I díky tomu úspěšně dokončil ročník.

V létě byl na třídenním pobytu v Centru Paraple, kde se naučil spoustu nových věcí a vyzkoušel si i handbike. Potkal tam kamaráda Adama, který ho přivedl k ragby. Hned po svém pobytu jel na ragbyové soustředění.

"Ragby mě nadchlo. Chodím pravidelně na tréninky a chtěl bych se účastnit i utkání," říká Ondra. Jeho vášeň pokračuje a rád by hrál rugby i nadále. Potřeboval by proto vozík, který bude speciálně upraven ke hře.  
"Za jakýkoli finanční příspěvek bude velmi rád.​"
pruf-(1).jpg


Fotogalerie

Jdu na to