ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Petru

Petře jste přispěli na rehabilitace celkem 150 tisíc korun. Děkujeme vám!

Stačilo pár vteřin a z nadějné překladatelky se málem stal dárce orgánů. Při automobilové nehodě utrpěla závažná poranění hlavy a břicha. Od nehody uplynulo sedm let. Petra je dnes odkázána na invalidní vozík a plně závislá na pomoci druhé osoby. Pomozte jí na cestě k soběstačnosti!

Jaro roku 2010 se stalo pro Petru osudným. Při automobilové nehodě utrpěla na místě spolujezdce mnohočetná závažná poranění hlavy a břicha téměř neslučitelná se životem. Lékaři jí dávali minimální šanci na přežití.

Ale zázraky se dějí -  Petra se po třech týdnech a řadě operací probudila z umělého spánku. Bylo to doslova jako kdyby se znovu narodila, protože se všechno musela začít učit znovu. Její život se stal nepřetržitým zápasem o znovuzískání soběstačnosti.

Pomoci jí můžete i Vy!

Petra prodělala šest operací břicha, edém mozku, musela jí být odstraněná část lebky na levé straně, měla kontuzi levé plíce, zlomeniny, pohmožděniny... Její končetiny jsou spastické a levá ruka není plně funkční ani po provedené rekonstrukci úchopové polohy.

Od nehody uplynulo sedm let. Petra je dnes odkázána na invalidní vozík a plně závislá na pomoci druhé osoby. Je ale nesmírně houževnatá – cvičí, rehabilituje a dělá všechno proto, aby dosáhla soběstačnosti.

Pomozte jí prosím jakoukoliv částkou, aby mohla absolvovat rehabilitační pobyty a dosáhnout tak vytoužené soběstačnosti!

Aby se její zdravotní stav zlepšoval, potřebovala by opakovaně absolvovat neurorehabilitační a fyzioterapeutické pobyty v léčebně, kde by měla individuální rehabilitační plán zaměřený právě na zlepšení sebeobsluhy a na nácvik chůze.
Takovéto léčebné pobyty jsou však velmi drahé a Petra sama nedokáže uhradit. 

„Žiju – bojuji – a věřím, že se všechno obrátí k lepšímu,“ říká statečně Petra.
A já věřím, že Vy ji v tom nenecháte samotnou. 

Za pomoc pro statečnou Petru Vám už nyní děkuji!

Mgr. Božena Jirků
ředitelka nadace
Charty 77 – Konto BARIÉRY
 


Fotogalerie

Jdu na to