ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Michaela

michael-2-(1).jpgJedna vteřina může zdravému člověku natrvalo změnila život. Své o tom ví i Michael. Osudná mu byla jízda autem v noci, za deště a špatné viditelnosti a jedna obráceně klopená zatáčka s napadaným listím. 

Michael po nehodě prodělal kóma a magnetická rezonance ukázala poranění mozku obrovského rozsahu. 

Jeho rodina se ale nevzdala. Denně za ním chodili, mluvili na něj, vyprávěli mu rodinné příběhy prožité v minulosti i současné dění, pouštěli oblíbenou hudbu, zpívali oblíbené písně. Trvalo to přes pět měsíců a Michael se vrátil – opět nabyl vědomí.

Následkem poranění se Michaelovi rozvinula rozsáhlá spasticita a dlouhodobá fyzická nečinnost zapříčinila podstatné omezení celkové hybnosti. Došlo k výraznému zkrácení šlach a svalů na rukou i nohou. Michael je tak nyní zcela závislý na péči druhých. 

Velmi mu prospěl rehabilitační program v Klimkovicích. Hybnost končetin se o poznání zlepšila, také páteř se trochu srovnala. Dle sdělení lékařů a fyzioterapeutů je ale potřeba pro dosažení výraznějšího posunu absolvovat více měsíční cílený intenzívní rehabilitační program.

Každý takový program ale stojí spoustu peněz, které Michaelova rodina již nemá. Pobyt nehradí zdravotní pojišťovny. 
„Přes všechno čím si bratr dosud prošel si zachoval pozitivní náladu a s překážkami bojuje každý den. Nehodlá se smířit s myšlenkou, že by polovinu života prožil jako nemohoucí, odkázaný na pomoc druhých,“ říká Michaelova sestra.

Fotogalerie

Jdu na to