ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Handbike pro Vendy

vendy4.pngK životu dvacetileté Vendy neodmyslitelně patří voda a plavání. Začala s ním už jako tříletá. Hlavní motivací tehdy byla rehabilitace tělesného handicapu. Plavání se ale rychle stalo nedílnou součástí jejího života, zpočátku osobního, dnes i „profesního“. 

Za léta systematické práce se proplavala až na Letní paralympijské hry do Ria de Janeira v roce 2016. Na své cestě získala cenné kovy z nejvyšších světových soutěží jako je Mistrovství světa a mistrovství Evropy. Pokračovat chce i nadále při studiu VŠ a jejím cíle je účast na dalších Letních paralympijských hrách v Tokiu v roce 2020. 

„Díky handbike bych mohla propojit tréninky a čas strávený s přáteli, kterého je čím dál méně,“ říká Vendy.

 

Vendy pomohla v rámci projektu Bez faulu Česká basketbalová federace, hráči a fanoušci.​ Další část přidali naši dárci, kteří přispěli prostřednictvím našich webových stránek a také sbírka na ukradený handbike Zbyňka Švehly pomohla dát Vendy dohromady cílovou částku. Děkujeme všem!

Příprava na paralympijské hry vyžaduje systematickou práci nejen v bazénu, ale i suchou přípravu. Kromě posilovny by do ni ráda zapojila i handbike, díky kterému by mohla trénovat a jezdit na společné výlety s rodinou i přáteli.


Fotogalerie

Jdu na to