ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Automobil pro Karolínku

Moc děkujeme Nikol Štíbrové, která Karolínčin příběh sdílela a podpořila na sociálních sítích. Během dvou dnů se vybralo 360 tisíc korun. Karolínka bude mít automobil!

Karolínka se narodila jako úplně zdravé miminko. Ve třech týdnech vážně onemocněla a několik měsíců bojovala na jednotce intenzivní a resuscitační péče. Boj o život vyhrála. Zánět mozku způsobený oparem po sobě ale zanechal strašné následky.

Karolina-1-(1).jpgKarolínka vyžaduje nepřetržitou péči. Je ležící, neumí sama sedět, používat ruce ani nohy, kousat a polykat tekutiny. Zároveň má těžkou mentální retardaci a bohužel i těžkou epilepsii.  I tak vnímá okolí, reaguje úsměvem, případně fňukáním nebo pláčem, to když se jí něco nelíbí. Má moc ráda společnost, miluje výlety do přírody nebo do ZOO.

Její zdravotní stav vyžaduje časté návštěvy u lékařů specialistů, v rehabilitačních zařízeních a lázních. Stejně jako její vrstevníci má povinnou školní docházku a rodiče ji čtyřikrát týdně vozí do dvacet kilometrů vzdálené speciální školy.  S Karolínkou je velmi obtížné cestovat běžnou dopravou. Bydlí s rodinou na vesnici, kam nejezdí dostatečný počet bezbariérových spojů. Kočár i s Karolínkou váží téměř padesát kilogramů a není v maminčiných silách ji několikrát denně zvedat do vlaku a překonávat schodiště.  
„Karolínka je naše nádherné sluníčko. Nejšťastnější je, když může pozorovat své mladší brášky, jak si hrají a řádí na zahradě,“ říkají maminka Kateřina a tatínek Pavel.
Každý den je tak závislá na použití spolehlivého automobilu. Rodinný automobil již ale nevyhovuje velikostí ani technickým stavem. Proto se Karolínka a její rodina obrací na dárce s žádostí o příspěvek na nový automobil, do kterého by se pohodlně vešla a bylo možné v něm provést bezbariérové úpravy. Pomůže jedné malé usměvavé holčičce žít snadněji a pohodlněji už tak těžký a složitý život.

Fotogalerie

Jdu na to