ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Automobil pro Marka

marek_1-(2).jpgKdyž byl Markovi pouhý rok a půl, spadl do sudu se špinavou vodou a utonul. Následkem této nešťastné události jsou těžké a trvalé postižení. Marek neumí chodit, je nesoběstačný a po mentální stránce je na úrovni pětiletého dítěte . Potřebuje celodenní péči včetně krmení, oblékání a obstarávání veškeré hygieny.
 
Marek je jinak velmi veselý kluk, nadšený pro vše, co se kolem něj děje. Doma je jeho největším přítelem kocour Klif. Dovede se radovat z jakékoli maličkosti. Je odkázán na invalidní vozík. Hraje si nejčastěji v leže na zemi, kde si maluje nebo skládá puzzle.
Automobil není pro Marka a jeho rodinu výsada, nýbrž možnost, jak se dostat tam, kam jiní lidé dojdou po svých. Do stacionáře, k doktorům, na rehabilitaci či úřady i za zábavou na tábory, do přírody a na výlety.
Marek je již dospělý a dosti těžký. Přemístit ho z vozíku na sedačku do auta je namáhavé. Jeho rodina by potřebovala automobil s hydraulickou plošinou. Financování automobilu je pro ni neřešitelná finanční zátěž, proto se rozhodla požádat o pomoc dárce Konta Bariéry. 

Fotogalerie

Jdu na to