ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový vozík pro Nikolu

Niky se narodila příliš brzo, ve 24. týdnu těhotenství. Její sestřička Michalka svůj "boj o život" ještě v porodnici po třech měsících vzdala. 

Ani Nikolčina prognóza nebyla nijak optimistická -  má dětskou mozkovou obrnu. Je ale neuvěřitelně bojovná, maminka s ní od útlého dětství vytrvale cvičila a chodila na rehabilitace.  I proto mohla Niky nastoupit povinnou školní docházku do běžné základní školy, kde patřila mezi nejlepší žáky ve třídě. Každé vysvědčení jí zdobila větička: „Prospěla s vyznamenáním“. Vše, včetně přípravy učiva na jednotlivé hodiny a přesuny mezi třídami, Nikča zvládala s pomocí asistenta pedagoga.
Druhý stupeň, konkrétně osmou a devátou třídu, absolvovala na Jedličkově ústavu. Od září zde nastoupila na střední školu, kde také bydlí na internátě.

Niky se pohybuje na vozíku. Má k dispozici elektrický vozík. Potřebuje ale i mechanický vozík, který je pro ni důležitý i kvůli dalšímu vývoji motorických schopností. Bohužel mechanický vozík, který má momentálně k dispozici, je nevyhovující. Je pro ni příliš mohutný a špatně se jí ovládá. Byl určen spíše pro to, aby ji na něm někdo vozil, než aby se mohla pomocí něho pohybovat sama.

Proto by potřebovala vozík nový, který jí padne do ruky a mohla se na něm pohybovat pokud možno sama - bez cizí pomoci. Cena nového vozíku je ale vysoká a Nikča již nemá nárok na příspěvek od pojišťovny. Ten byl použit na vozík elektrický. Proto se rozhodla požádat o příspěvek dárce. Za každou finanční pomoc velmi děkuje. 

Fotogalerie

Jdu na to