ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový vozík pro Davida

Účatníci projektu "Přes bariéry s policií" přispěli Davidovi na nový vozík 59 tisíc korun. Děkujeme!
Davidovi je 19 let. Narodil se předčasně, ve 30. týdnu těhotenství. Bohužel nezůstal bez závažných  zdravotních  problémů a pohybuje se s pomocí invalidního vozíku. Jeho diagnoza je DMO (kvadruspastická forma) – má postižené všechny čtyři končetiny, skoliozu páteře, oční vadu CVI, strabismus, je epileptik. Ke každodenním činnostem potřebuje dopomoc druhé osoby.
I přes všechny životní komplikace a překážky zůstává pozitivně naladěný, rád sportuje, hraje Boccu, zkouší nové zážitky.V současnosti studuje v Jedličkově ústavu, kam denně dojíždí z Loun, v září nastoupí do třetího ročníku střední praktické školy. I přes velkou vzdálenost a dojíždění, je ve škole hodně spokojený.

David se snaží být velmi aktivní. Jakýkoliv nový impuls  ho velmi obohacuje. Snaží se vyrovnat svým vrstevníkům a užívat život plnými doušky, samozřejmě v rámci možností...
Sněžku zdolal už třikrát :)David je mladý muž, který to v životě nemá vůbec jednoduché, ale celá rodina se snaží, aby žil plnohodnotný a štastný život. K tomu ale potřebuje pravidelně intenzivní rehabilitace, které jsou finančně nákladné, ale bohužel ze zdravotních důvodů nepostradatelné, bez nich se mu výrazně zhoršuje skolioza, velké bolesti zad , krční páteře a bolestivé křečové  spasmy nohou.

David navíc potřebuje nový invalidní vozík, který by plně vyhovoval jeho potřebám. Především možnosti se sám pohybovat a nebýt závislý na druhé osobě. Vozík akutně potřebuje, protože už se mu vytvářejí otlaky a modřiny, na zádech, kvůli  malé velikosti vozíku.

Pokud se nám i s pomocí dárců podaří invalidní vozík a rehabilitace zrealizovat, bude David šťastný.

S díky a pozdravem Davidova rodina.

Fotogalerie

Jdu na to