ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry v březnu rozdělilo dva miliony


Druhé zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2023 se konalo 1. března. Rozdělili jsme při něm 2 012 338 Kč mezi 42 žádostí.

Konto Bariéry pomáhá lidem s handicapem s úhradou běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek. Rada projektu tentokrát vyhověla například devíti žádostem o příspěvek na mechanický vozík, dvěma žádostem o přídavný elektrický pohon nebo pěti žádostem o sluchadla. Podpořili jsme také nákup zdravotního kočárku pro dvouletou těžce mentálně i fyzicky postiženou holčičku, abychom rodině usnadnili cesty na rehabilitace, k lékaři i běžné procházky. Rada Konta Bariéry také vyhověla žádosti seniora s vážnou zrakovou vadou, který potřeboval kamerovou lupu, aby sám zvládnul běžné denní činnosti a mohl být soběstačnější.  

Kromě standardních žádostí Rada Konta Bariéry podpořila také tři klienty, kteří chtěli přispět na elektrický vozík, nebo jeho příslušenství. Ve třech případech jsme finančně podpořili opravy osobních automobilů pro lidi s handicapem a jejich rodiny. Pro šestnáctiletou studentku s těžkou vadou sluchu Rada schválila příspěvek na pořízení vzdáleného mikrofonu, který jí pomůže sledovat výuku ve škole.

Vedle jednotlivců pomoc tradičně směřovala také do organizací. Přispěli jsme například na pořízení nové šikmé zvedací plošiny pro centrum pečující o handicapované děti nebo na nákup křesel do sprchy pro seniorský domov.  Ve dvou případech jsme podpořili bezbariérovou úpravu vozidla našeho projektu zvýhodněné dopravy Taxík Maxík.

V rámci mimořádného Fondu Ukrajina, z darů osvědčených partnerů nadace, jsme schválili sedm žádostí škol a organizací o finanční příspěvek na začlenění ukrajinských dětí v Česku. Přispěli jsme na vzdělávací pomůcky, osobní asistence, volnočasové aktivity a nově také na psychologickou pomoc. 

Příští zasedání Rady Konta Bariéry je plánováno na 12. dubna 2023, uzávěrka žádostí je 29. března 2023.
Jdu na to