ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Haničku

Haničky vývoj zastavila dětská mozková obrna, ve 35 letech je jako velké batole. Miluje hudbu, procházky a výlety, ale neobejde se bez celodenní péče rodičů. Aby ji mohli vozit k lékařům, na rehabilitace i do přírody, potřebují spolehlivé auto s nájezdovou rampou.

hanka-(2).jpg„Hanička se narodila ve 32 týdnu, bohužel ještě v době, kdy se tyto děti spíše schovávaly do ústavů, než aby se jim poskytla jakákoli péče. Při porodu prodělala mozkovou obrnu,“ vzpomínají dívčini rodiče. „Dali jsme se do boje. Bohužel přes naši veškerou snahu se nestalo to, co jsme si přáli. Hlavně jsme ji chtěli postavit na nohy, aby udělala pár krůčků,“ říkají.

Dnes je Haničce 35 let a pohybově je na úrovni tříměsíčního batolete. Vyžaduje 24hodinovou péči. Přesto se rodičům podařilo, aby dala dohromady alespoň některá slova a oni se s ní domluvili. Hanka také miluje hudbu, procházky a výlety.

„Spolehlivý osobní automobil potřebujeme hlavně pro návštěvu lékařů, rehabilitací a určitě k Haniččiným osobním přáním, což jsou hlavně výlety,“ vysvětlují rodiče. Vůz navíc musí být větší a s nájezdovou rampou. „Hanička má v této již přes 70 kilo a nejde ji již naložit do normálního auta.“

Rodina posílá veliké poděkování všem laskavým dárcům, kteří rychle zareagovali a přispěli Haničce na tak potřebný automobil. Vaše pomoc pro Haničku i její rodiče moc znamená! Děkujeme!

Jdu na to