ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík s přídavným pohonem pro Janu

Dvanáctiletá Janička od narození trpí následky dětské mozkové obrny a je odkázána na vozík. Navzdory svému handicapu je ale vždy dobře naladěná a svým optimismem dokáže nakazit
i ostatní. A hodně ráda zpívá!

IMG-20211001-WA0011.jpg

„Každé ráno mi po probuzení s úsměvem říká, jak dobře se vyspala. I když vím, že má občas bolesti a svá malá trápení,“ vypráví Janina maminka, která se o ní s velkou péčí stará. Odmala s ní cvičila, jezdila do lázní, Janička s pomocí berlí i chodila. Jenže právě v lázních se nakazila salmonelou. Po velmi drastické a dlouhotrvající dietě se dostavil jojo efekt. Přibrala na váze, její nohy ji už neunesly, a tak je dnes odkázána na invalidní vozík.

w2.jpg

Jana je žákyní 5. třídy speciální školy při centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida a tady také pravidelně vystupuje s hudební skupinou K.R.B, kterou tvoří žáci, klienti a zaměstnanci.
S nadšením sobě vlastním nejen zpívá, ale i maluje a navštěvuje keramický kroužek. Své výtvory pak nejraději rozdává svým kamarádům a blízkým. Přátelská a velmi společenská dívka je šťastná, když je kolem ní živo, moc ráda se vydává na výlety do přírody.  


IMG-20211001-WA0006.jpgJenže zrovna teď ji trápí, že na svém starém vozíku nemůže s kamarády vyrazit do lesa či na louku. Do těžkého terénu je její dosluhující vozík nevhodný, ba i nebezpečný. Když nedávno jely děti na školu v přírodě, musela si vozík vypůjčit, aby s ostatními vůbec mohla ven.
Proto by jí maminka ráda pořídila vozík a k němu přídavný elektrický pohon. Ten by byl pevnější, lépe ovladatelný a především bezpečný. Pro maminku, která o dceru pečuje sama a finanční prostředky jí sotva vystačí na pokrytí běžné domácí spotřeby, je pořízení takového vozíku s přídavným pohonem nemožné.  Pomozte s námi Janičce a přispějte jí na vozík, se kterým by opět mohla s kamarády zažít dobrodružné výlety.

„Za finanční pomoc budu velmi vděčná, nový vozík s přídavným elektrickým pohonem by mojí dceři usnadnil život. V kolektivu svých vrstevníků je velmi šťastná, kamarádi jí dodávají sílu a povzbuzují. Všem moc děkuji.“

 

Fotogalerie

Jdu na to