ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nové auto pro Veroniku

Novoroční sbírka s Aktuálně.cz

Výtěžet novoroční sbírky s Aktuálně.cz předčil naše očekávání. Sbírka byla určena pro Láďu. A protože se ve sbírce sešlo více peněz, než kolik sám potřebuje, souhlasí s tím, že zbylé peníze daruje Konto Bariéry dalším žadatelům o pomoc. Veronika tak získá 35 tisíc korun na nové auto.

Veronika letos oslavila padesáté narozeniny. Jako dárek dostala dvanáctistrunnou kytaru. Co jí k hudbě přivedlo?

 Před více než deseti lety prodělala pracovní úraz. Na operaci bederní páteře se dostala až půl roku po zranění a díky jejím následkům se ocitla na vozíčku. Od té doby se přidávala komplikace za komplikací a Veronika prodělala ještě mnoho dalších operací a léčebných procedur.

 Nikdy to však nevzdala, posiluje, cvičí a rehabilituje s pomocí lékařů a fyzioterapeutů. Jedním z léků je pro Veroniku i hudba. V Sušici na Šumavě, kde žije, začala krátce po svém zotavení s učitelem trénovat hru na kytaru. Hraní jí tak pohltilo, že dokonce začala sama vyučovat chlapce ze sousedství.Veronika jezdí s přáteli dělat hudbou radost do domovů důchodců, na dětské dny nebo třeba k táboráku. 
Veronika je odkázaná na svůj mechanický vozík. Bez pomoci přátel a asistentky není schopná se dostat k lékařům, na nákup, nebo ani na svá hudební vystoupení.

Proto by potřebovala osobní automobil s nakládacím zařízením, díky kterému by byla soběstačnější. Rádi bychom Veronice pomohli. Bude-li mít vlastní auto, bude se moct sama vypravit s kytarou kamkoliv a rozdávat radost dalším potřebným.  

Fotogalerie

Jdu na to