ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Děkujeme, že s námi pomáháte!


Jako každý rok touto dobou máme všichni nová předsevzetí a plány, nové naděje a sny… Poslední roky ukázaly, jak důležitá je lidská solidarita a jak je prospěšné držet při sobě. „Jsem moc ráda, že navzdory všem starostem, které se na nás v této době valí ze všech stran, jste zůstali při nás a pomáháte těm, kteří to potřebují nejvíce,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. Připomeňte si jména a příběhy těch, kterým jste svými dary v roce 2022 pomohli.

V dopise, který jsme vám poslali, najdete potvrzení o vašich darech na listovní zásilky pro uznání daňové úlevy. 
Vzpomínáte? Láďa bravurně ovládá vozík a vyráží za kamarády, Tereza se může spolehnout na nové auto, kam se jí vejde vozík i kočárek  pro syna, bojovnice Verunka už brzy začne zkoušet své první krůčky i díky chodítku Alinker a Nicolas je na novém vozíku přesně jemu na míru velmi spokojený a učí se ovládat i přídavný pohon. A žáci  z Obchodní akademie v Janských Lázních? Ti se už těší na svá první vítězství při sportovních kláních na ultralehkých vozících.

V loňském roce jste projevili i významnou podporu lidem prchajícím před válečným konfliktem na Ukrajině. Díky Vám jsme mohli pomoci se začleněním ukrajinských dětí do českých škol. "Nesmírně si Vaší podpory vážím a pevně věřím, že společně s Vámi zůstane Konto Bariéry bezpečným přístavem pro všechny handicapované a jejich blízké, prostě pro všechny, kteří pomoc potřebují. Přeji Vám klidný rok a samé dobré zprávy! A ještě jednou za Vaši ochotu pomáhat z celého srdce děkuji," dodává Božena Jirků. 
 
HM2301_lada1-(2).jpgLáďa už lítá po městě
Patnáctiletý Láďa měl jiné plány v životě. V důsledku náhlého zánětu míchy však ochrnul od pasu dolů a zůstal upoutaný na vozíku. Společně jsme mu přispěli i na přídavný elektrický pohon a on teď  může sám jezdit do školy i za kamarády. Všem dárcům píše: „Moc Vám děkuji, bez Vás bych se nemohl začlenit do běžného života. A víte co? Kopec už pro mne není problém vyjet.“

 

HM2301_Nicolas_2.jpegNicolas  má vozík na míru. I s pohonem
„Vidět štěstí v očích dítěte je to nejúžasnější, co rodič může ve svém životě zažít. U nás, rodičů výjimečných dětí, jsou tyto okamžiky velice vzácné a navždy zůstanou v našem srdci.“ Těmito slovy děkují rodiče jedenáctiletého Nicolase, který důsledkem  dětské mozkové obrny nechodí ani nemluví. Díky Vaší štědrosti má Nicolas vozík vyrobený přesně na míru i s přídavným pohonem, může se tak lépe pohybovat doma, ve škole i venku na procházkách.
 
HM2301_Janske_Lazne.jpgV Janských Lázních to už rozjeli
Omladit svůj „vozový park“ mohli žáci z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázních. Nové ultralehké sportovní vozíky budou využívány při para badmintonu, para florbalu, boccie a v hodinách aplikované tělesné výchovy. Děkujeme, že jste nám pomohli k lepšímu pohybu. S Vámi jsme to rozjeli,“ píší z Janských Lázní.
 
HM2301_tereza-(1).jpgTereza má spolehlivé auto
Tereza je mladá žena, které se ze dne na den zhroutil svět. Profesionální tanečnice a maminka malého Zdeňka se kvůli nemoci ocitla na vozíku. Aby se mohla zapojit do běžného života, potřebovala mladá rodina spolehlivé auto. Už ho mají. „Jsme Vám moc vděční a moc děkujeme za klid, jistotu, ulehčení života a příležitosti, které jste nám Vaším darem dali.“
 
HM2301_Verunka.jpgVerunka se snaží udělat pár krůčků
I Verunčina maminka může  pořídit své dceři vertikalizační stojan a speciální chodítko, které jí budou sloužit k nácviku chůze. Čtrnáctiletá Veronika je nevidomá, nechodí, nemluví a je zcela závislá na pomoci druhých. Po operaci nohou se tahle statečná bojovnice znovu pere o své první krůčky. Maminka si Vaší pomoci moc váží a všem dárcům děkuje.
Jdu na to