ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Pomoc pro Magdalenu a Jaroslava

Děkujeme České basketbalové federaci, která v rámci utkání Poslední souboj v Pardubicích 22. června 2019 podpoří Magdalenu a Jaroslava.

MAGDALENA (26)

Jmenuji se Magdalena, je mi 25 let, od mala jsem na vozíku, protože jsem se narodila předčasně, již v 6. měsíci těhotenství, mám poměrně těžký fyzický hendikep. Přesto jsem v r. 2014 odmaturovala na všeobecném gymnáziu. Bydlím se svými rodiči v rodinném domku u Pardubic. Ráda poznávám nová místa, nové lidi a trávím čas se svou rodinou, sestrami a přáteli. Snažím se také najít činnosti, kterým se mohu při svém těžkém pohybovém i zrakovém handicapu věnovat, aktuálně bych ráda pomáhala svým rodičům s administrativou v jejich firmě. Práce v kanceláři pro člověka s handicapem ovšem představuje nezbytné úpravy pracovního místa, proto bych vás ráda požádala o pomoc s financováním speciálního polohovatelného pracovního stolu, židle a dalších nezbytností, zkrátka o vybavení chráněného pracovního místa pro mne v hodnotě 50 tisíc korun.

 
JAROSLAV (27)

V devatenácti letech, těsně po maturitě, jsem byl na poli zasažen bleskem. To mi obrátilo život naruby. Tato situace mě donutila přemýšlet nejen nad svým dosavadním životem, ale také nad tím, co bude dál. Dnes je tomu osm let a od té doby se mnohé změnilo. Naučil jsem se žít na vozíku, našel jsem si skvělou přítelkyni, zaměstnání a snažím se žít co nejběžnějším životem. Velmi rád cestuji, poznávám nová místa a lidi. Kromě toho se moc rád učím novým dovednostem a zajímám se o osobní rozvoj.
 
Vždycky mě lákaly hory a jejich krásné výhledy, avšak na vozíku je tato činnost velmi náročná. Několik let jsem si proto pohrával s myšlenou, že bych tento problém mohl vyřešit pomocí létání. Můj velký a odvážný sen stal nedávno skutečností. Díky partě super chlapíků ze spolku Aves Bohemica - létající vozíčkáři, jsem se mohl stát nejmladším žákem-vozíčkářem pilotního výcviku v ČR. Létání jsem si rychle zamiloval. Ve vzduchu totiž všechny bariéry mizí, dříve nedostupná místa jsou opět dostupná. Je to ohromná vášeň a radost do života. 
 
Rád bych si pořídil nový vozík, protože ten stávající mám už šestým rokem, užívám ho aktivně a pomalu dosluhuje. Trávím hodně času venku i vyloženě v terénu, bydlím s rodiči v kopcovité oblasti a vozík neustále nakládám a vykládám z auta, proto potřebuji aktIvní odlehčený vozík se speciálním přídavným kolečkem do terénu.Snažil jsem se vybrat co nejméně náročnou variantu vhodného vozíku, i tak se stále jedná o velmi finančně náročnou pomůcku, bez které se ale neobejdu a na kterou mi příspěvek od zdravotní zdaleka nestačí.


 

Fotogalerie

Jdu na to