ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Společně pomáháme Moravě


Lidem, kterým červnové tornádo vzalo střechu nad hlavou, anebo jejich domovy poničilo, pomáhá i Konto Bariéry. Vyhlásilo veřejnou sbírku, na níž se díky štědrosti dárců sešly již více než dva miliony korun. Poputují k těm nejzranitelnějším – handicapovaným a seniorům z postižené Moravy. O pomoc mohou žádat rovněž organizace, které těmto lidem poskytují sociální, rehabilitační a další služby. První žadatelé již finanční částky určené ke zmírnění škod na majetku a na zdraví čerpají.   

web-orez-(1).jpg
Jako jeden z prvních o pomoc požádal  pan Dočkal z Moravské Nové Vsi, kterého tornádo připravilo o střechu na skoro dostavěném novém domově. Příspěvek už je na cestě.

Prostřednictvím Konta Bariéry se k mohutné vlně solidarity připojily také různé společnosti a firmy. Na obnovu života po přírodní katastrofě přispěly už bezmála osmi miliony korun!

Charitativní kolegiální sbírka „SPOLEČNĚ“ vznikla doslova nazítří po té, co ničivé tornádo zasáhlo Moravskou Novou Ves, Hrušky, Mikulčice a další obce, a  zatím vynesla téměř tři miliony korun. Vysbírali je mezi sebou zaměstnanci Finanční správy ČR. Peníze budou rozděleny mezi jejich kolegy, kteří žijí na jižní Moravě a byli živlem postiženi.


Že lidský soucit a solidarita neznají hranic, dokazují pak velmi názorně zaměstnanci Finanční skupiny Unicredit, kteří svým spolupracovníkům a kolegům zasaženým tornádem posílají více než tři miliony korun.
Složily se na ně Unicredit Bank ČR a Slovensko, Unicredit Leasing ČR a Slovensko a také Unicredit Bank Miláno.


Na „své“ lidi a partnerské organizace na Moravě nezapomínán ani ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING - Dr.Max. Sbírka mezi jejími zaměstnanci byla vedením firmy „dorovnána“ na jeden milion korun, který pomůže jednotlivcům, ale i spolupracujícím organizacím v místech, která živel zpustošil.
 

A také více než 352 tisíc korun věnují výtvarníci a majitelé Galerie Kontrast, která sídlí v Kyjově, jen pár desítek kilometrů od postižených oblastí. Ve spolupráci s Kontem Bariéry a Livebid.cz uspořádali galeristé benefiční aukci Tornádo. Prodalo se při ní 39 výtvarných děl, výtěžek je určen opět ve prospěch těch, kteří se dnes vyrovnávají s následky živelné pohromy.  
Všechnu pomoc vítá ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků:

„U nás nevídaná přírodní katastrofa zvedla nevídanou vlnu solidarity. Jsem moc ráda, že Konto Bariéry je se svými partnery u toho a že první peníze už míří za potřebnými na Moravu.“

Jdu na to