ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Automobil pro Lucinku

lucinka2-(1).jpg
Lucinka se narodila jako zdravé a velmi šikovné dítě. Když měla šest let absolvovala banální vyšetření kloubu. Vyšetření trvá chvíli, avšak u dětí se dělá v narkóze. Lucinka se z neznámého důvodu v narkóze začala dusit, došlo k zástavě srdce a těžkému poškození mozku. 
 
Ležela tři týdny na ARU a nevědělo se, zda přežije. Byla transportována do hyperbarické komory. Začal kolotoč rehabilitací a domácího cvičení. Rodiče Lucince pořídili motomed, vertikalizační stojan i speciální trojkolku.
 
Dnes má Lucinka deset let, trpí kvadruspasticitou, dystonií, epilepsií, má během celého dne bolestivé křeče. Je zcela odkázána na pomoc druhých. Je na vozíku, neovládá ruce a špatně mluví. Navštěvuje školu pro tělesně postižené.
"Lucinka mi stále říká, že chce být malá, protože byla zdravá,“ říká maminka. 
Lucinka je už dost těžká a manipulace s ní je obtížná. Její rodiče by proto rádi pořídili automobil, do kterého by se dalo najet přímo s vozíkem. Budou velmi vděčni za jakýkoliv finanční příspěvek.
Děkujeme právní kanceláři Eversheds Sutherland za podporu Lucinky. V rámci našeho projektu Run and Help mezi sebou zaměstnanci a další přátelé této firmy vybrali přes 18 tisíc korun, které právní kancelář znásobila. Celkový příspěvek 36 250 Kč pomůže rodičům Lucinky zafinancovat speciální automobil. Děkujeme.

Fotogalerie

Jdu na to